Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Шосткинські ліси охороняють рейдові групи, системи відеоспостереження та фотофіксатори

Новини лісгоспів 28 Лютого 2020

Як розповів інженер охорони та захисту лісу Шосткинського лісгоспу Анатолій Дощин, на сьогоднішній день в лісгоспі створені та працюють п’ять рейдових груп для охорони та захисту лісу від самовільних рубок, виявлення лісопорушень, порушень правил полювання.

 

«Центральна група працює при лісгоспі, ще чотири – по одній у кожному лісництві. У склад кожної групи входить 3-4 спеціалісти: головний лісничий, інженер охорони та захисту лісу, інженер лісового господарства, мисливствознавець, єгеря; в лісництвах – лісничий, помічник лісничого, майстри. Також для проведення рейдів залучають працівників поліції», – говорить фахівець.

 

З початку року рейдовими групами проведено 25 виїздів, у ході яких було складено 2 адміністративних протоколи про порушення правил полювання.

 

До слова, площа державного лісового фонду Шосткинського лісгоспу складає 27074,7 га лісу. Здавалося б, для рейдових бригад постійно вести нагляд на кожній ділянці лісу, не посильно. Та шосткинські лісівники запевняють, що охоронці лісу мають надійних помічників: системи відеоспостереження та фото фіксатори, які наглядають за лісовими масивами цілодобово.

 

Порядок та час виїзду рейдових груп не розголошуються, це дає можливість застати порушників зненацька.

 

Окрім рейдів лісгоспу спільно з правоохоронними органами, також за дотриманням законності діяльності в лісах стежить екологічна інспекція, перевіряючи законність рубки. До речі, для проведення кожної рубки необхідно оформити цілий пакет відповідної документації.

 

Для тих, хто незаконно заготовляє деревину в лісі, в залежності від об’єму та заподіяного збитку, передбачена серйозна відповідальність, аж до кримінальної. В цьому році таких поки не виявлено. Всі, кого зупиняли рейдові групи, мали законні підстави для перевезення лісопродукції.

 

До справи охорони лісу від незаконних порубів закликають долучатьсь і громадськість. «Побачивши рубку лісу сумнівного походження, можна превірити її легальність, скориставшись сервісом open.ukrforest.com.. також, за допомогою онлайн-платформи LK.UKRFOREST.COM. Якщо на сервісі інформація відсутня, значить рубка незаконна. Повідомивши про це правоохоронні органи чи лісгосп, можна зупинити крадіжку лісу», – говорить Анатолій Дощин.

 

 

 

 

 

Прес-служба ДП «Шосткинське ЛГ»