Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Середино-будські лісівники заготовляють шишки

Новини лісгоспів 29 Листопада 2020

Збір і заготівля лісового насіння – один із найважливіших етапів у лісовідновленні, адже саме з насінинки починається ліс. До заготівлі лісового насіння – шишок – приступили у Середино-Будському лісгоспі.

Важливо своєчасно зібрати шишки, щоб насіння не встигло висипатись.

Наразі у лісгоспі заготівля шишок сосни саме у розпалі.

«Збір шишок сосни звичайної проводимо на ділянках, де ростуть найкращі високобонітетні дерева. Вони дають якісне насіння. Після збору шишки відправляємо в Зноб-Новгородське лісництво, на базі якого є спеціально обладнана шишкосушарка. Там ми переробляємо зібрану сировину», – говорить директор Середино-Будського лісгоспу Олександр Плужников.

У лісгоспі отримання якісного насіння сосни звичайної здійснюється з повним дотриманням технології їх обробки.

Шишки просушують в шишкосушарці, витрушують насінинки-крилатки, а далі очищають. Одним із етапів є снігування насіння, його в мішках поміщують в сніг на місяць і просушують до стану легкої сипучості.

Мало хто знає, що в одній середній шишці сосни звичайної ховається близько 20 насінин, із яких лише дві третини – життєздатні. А із 100 кілограмів шишок можна отримати, в середньому, лише 1 кілограм насіння. Варто відмітити, що вже багато років поспіль зібране середино-будськими лісівниками насіння отримує перший – найвищий клас якості.

«За сезон лісгосп переробляє до 5 тон шишок. Працівники лісництв та лісова охорона уже зібрали 2500 кг шишок, тобто половину запланованого вже виконано», – продовжує директор.

Навесні насіння висіють у розсадники, щоб через рік отримати стандартний посадковий матеріал для створення молодого лісу.