Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Середино-будські лісівники плекають молоді ліси

Новини лісгоспів 14 Липня 2021

Своєчасний догляд за молодим лісом – це обов’язкова вимога у роботі кожного лісогосподарського підприємства. А стан лісових культур – це головний критерій оцінки роботи для кожного лісівника.

«Цього року травень видався дощовий та вологий, тому роботи по догляду за лісовими культурами у боротьбі із бур’янами та небажаною деревною рослинністю значно додалося», – говорить головний лісничий Середино-Будського лісгоспу Іван Степаненко.

Застосовують середино-будські лісівники механізовані та ручні догляди.

Механізовані догляди проводять трактором МТЗ-82 в агрегаті з культиватором КЛБ-1,7. Така техніка використовується, в основному, у перші три роки життя молодого лісу.

«Механізовано проводяться також догляди мотокущорізами. В процесі зрізається трав’яниста та чагарникова рослинність у міжряддях, що сприяє створенню оптимальних умов для росту лісових культур на ділянках», – коментує Іван Степаненко.

Вивільнення від рослинності культур в рядках проводиться вручну сапою. «Це ефективний, але фізично важкий метод. При цьому звільняються молоді посаджені деревця від не бажаного бур’яну та, шляхом розпушування грунту, відбувається процес аерації, що позитивно впливає на ріст та розвиток молодих дерев», – продовжує головний лісничий.

Загалом у цьому році у лісгоспі заплановано провести доглядів за лісовими культурами на площі 810 гектарів. Наразі вже доглянуто 370 га.

«Своєчасно проведений догляд за культурами в подальшому дасть можливість виростити здорові високопродуктивні корінні насадження. Тому робота по догляду за лісовими культурами триває, поперду ще великий шмат праці, але коли ти бачиш результат, розумієш, що воно того варте», – підсумовує лісівник.