Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Середино-Будські лісівники не дали вогню дістатися до лісу

Новини лісгоспів 14 Квітня 2021

Випалювання населенням рештків сухої рослинності та нехтування правил пожежної безпеки може призвести до незворотніх наслідків. Днями, один з таких прикладів необачності людини стався у Середино-Будському лісгоспі.

«Інформація про вирогідність входження в лісові масиви вогню, надійшла черговому контори лісгоспу о 16-05. Негайне реагування та оперативне прибуття на місце події о 16-45 показали, що під час випалювання сухої рослинності в селищі Нова Спарта, вогняна стихія вийшла з під контролю і почала пересуватись полем у напрямку лісового масиву Кам`янського лісництва лісгоспу. Через суху та вітряну погоду вогонь досить швидко розповсюджувався», – коментує подію головний лісничий Середино-Будського лісгоспу Іван Степаненко.

Лісівникам знадобилося 40 хвилин, щоб зупинити займання. Вогонь зупинили на відстані 100 метрів від лісового масиву лісгоспу.

«Завдяки злагодженим та чітким діям добровільної пожежної дружини лісгоспу, займання локалізували вчасно й не дали вогню розповсюдитись на лісові масиви. Але це не вирішує проблему. На жаль, фактори, які спричинили пожежу, залишаються. Люди бездумно продовжують випалювати суху рослинність, не думаючи про наслідки», – продовжує Іван Степаненко.

Саме зараз, говорять лісівники, для лісу найбільш небезпечний період. Трав’яна рослинність відсутня, переважаюча суха та вітряна погода. Тому, щоб не допустити великого лиха, яке може спричинити лісова пожежа, требабути вкрай обачним.

Середино-Будський лісгосп закликає населення дотримуватись правил пожежної безпеки під час прибирання садиб, бо тільки спільними зусиллями та розумінням можна зберегти ліс від вогню!