Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Роменські лісівники завершили роботу по відводах рубок головного користування

Новини лісгоспів 21 Листопада 2019

Відводи рубок головного користування – заняття серйозне, доволі складне та відповідальне. Як і навіщо вони відбуваються? Вичерпну відповідь на це питання дали роменські лісівники.

«Відводи рубок головного користування проводяться щороку на наступний рік. Їх мета – заготівля деревини у стиглих та перестійних насадженнях, в основу яких покладено дотримання принципів безперервного, невиснажливого і раціонального використання лісових ресурсів, збереження умов відтворення високопродуктивних стійких деревостанів, їх екологічних та інших корисних властивостей», – говорить директор Роменського лісгоспу Олег Салов.

За словами директора, все починається з того, що бригада приїжджає на місце, визначене таксаційними проектувальними відомостями. На ділянці, яка підлягає рубці головного користування, робиться зйомка тепер вже за допомогою GPS-приймача і встановлюється площа. Наступний етап – найскладніший: це перелік деревини за класами якості (ділова, напівділова, дров’яна). Для цього використовується спеціальний пристрій – мірна вилка. Вся отримана інформація заноситься у польову перелікову відомість, після чого обраховується матеріально-грошова оцінка і встановлюється вихід кубомаси з даної ділянки деревини попородно та посортиментно.

«У ході такого процесу набирається потрібний об’єм, який планується для заготівлі у наступному році. Сюди входять дубові, соснові, вільхові і осикові насадження», – продовжує керівник.

По закінченні відводів робота фахівців лісгоспу було перевіряється спеціалістами обласного управління.

«Подібні заходи проводяться з метою здійснення контролю, а також встановлення відповідності та виявлення відсотку правильності і достовірності проведеної роботи. Результати перевірки лісгоспу спеціалістами Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства мали позитивну оцінку, що неабияк нас порадувало», – говорить Олег Салов.

Ось так, здавалося б робота на свіжому повітрі, у самісінькому серці лісу, серед природи – справжнє задоволення та відпочинок, але на справді подібні «прогулянки» дуже важкі та виснажливі, а сам процес відводу рубок головного користування хоч і невибагливий, та все ж об’ємний і потребує чимало сил та уваги лісівників.

Прес-служба ДП «Роменське ЛГ»