Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Роменські лісівники «вполювали» браконьєрів

Новини лісгоспів 5 Лютого 2021

У Роменському лісгоспі під час патрулювання лісових масивів було зупинено факт браконьєрства. Подія сталася 3 лютого, близько 18 години, неподалік с. Холодний Яр Роменського (раніше – Недригайлівського) району.

«Під час здійснення рейду державною лісовою охороною лісгоспу було помічено автомобіль «Нива» синього кольору, який курсував поблизу лісових масивів та скошених кукурудзяних полів і за допомогою додаткового освітлення, встановленого на авто, вишукував нічних звірів. Зважаючи на те, що сезон полювання закритий, рейдова бригада вжила невідкладних заходів по зупинці автомобіля та перевірці документів», – коментує подію директор Роменського лісгоспу Валентин Жерьобкін.

Далі зчинилася ціла пригода, яка могла б стати сюжетом детективного фільму. Водій «Ниви», помітивши переслідування, спробував «замаскуватися»: вимкнув світло і рухався далі без габаритних вогнів. Через деякий час він все ж зупинився, але надавати будь-які пояснення та повідомляти свої особисті дані державній лісовій охороні відмовився. У зв’язку з тим, що під час розмови в автомобілі було помічено рушницю, охоронці лісу зателефонували на лінію «102» для виклику слідчо-оперативної групи.

«Поки ми чекали на приїзд поліції, помітили світло фар іншого автомобіля, який також курсував по подібному маршруту і також, ймовірно, вишукував звірів»,- деталізує події того дня один із безпосередніх учасників операції.

Один з працівників лісової охорони залишився чекати на поліцію разом з водієм «Ниви», а двоє інших виїхали навздогін. Виявилося, що це також автомобіль марки «Нива» темно зеленого кольору і водій, незважаючи на законну вимогу, не зупинився та почав тікати.

«Ми почали його переслідувати і одночасно зателефонували до чергової частини поліції Недригайлова, повідомивши напрямок руху автомобіля. Наряд поліції виїхав за нашим зверненням, але ніяких заходів для зупинки ймовірного порушника не здійснив. Тому водій «Ниви», проїхавши повз авто працівників поліції із ввімкненими проблисковими маячками, під’їхав до власного будинку в селі Баби Роменського району (раніше Недригайлівського) та забіг разом зі зброєю на власне подвір’я. Через відчинені двері автомобіля, які власник тікаючи не закрив, було помічено коробку з-під патронів «Буран» та ліхтар», – коментує далі події охоронець лісу.

На жаль, цей порушник мало того, що не визнав свою провину, навпаки, поступив за принципом: найкращий захист – це напад, тому ще й погрожував лісовій охороні.

Що до водія синьої «Ниви», то при огляді його автомобіля, працівники поліції разом з працівниками Роменського лісгоспу виявили дві одиниці зброї: гдадкоствольну мисливську рушницю та карабін з прицілом і 9 патронів : куля, картеч та ін.), які було вилучено.

За даним фактом було складено адміністративний протокол за статтею 85 КУпАП «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу», що тягне за собою попередження, або накладання штрафу від 6 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 102 до 1020 грн.).