Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Роменські лісівники турбуються про сіянці для майбутнього лісу

Новини лісгоспів 25 Квітня 2019

Як і все живе на землі, ліс починається з насінини. І дивишся, як ростуть столітні дуби-велетні, то, мабуть, лише лісівники сповна можуть оцінити, скільки років наполегливої праці це вартувало трудівникам лісу.

Весна – це час оновлення лісу. Дорослі дерева прокидаються від зимового сну, поряд з ними починається життя нового лісу – висаджуються маленькі сіянців. Та, щоб отримати якісні сіянці, перше, що треба лісівникам зробити – це підготувати якісний посадковий матеріал. А починати треба, звісно, з насіння. Насіння лісових порід збирається у час його дозрівання, а потім висівається у розсадниках. Сходи рік чи два доглядають, і лише потім відправляють на постійне місце «проживання» на лісокультурні площі, де з часом, за умови дбайливого догляду, лісові культури перетворюються у ліси.

Майже 20 % площі роменських лісів становить сосна звичайна. Основною ж лісоутворюючою породою є дуб, то ж головна увага традиційно приділяється заготівлі жолудів та вирощуванню сіянців дуба.

«Минулого року в усіх лісництвах Роменського лісгоспу було зібрано близько 15 тон жолудів дуба звичайного. Майже 65 % від загальної кількості жолудів зібрали на постійних лісонасіннєвих ділянках. Також у минулому році заготовили і переробили 24 кг. хвойного насіння», – говорить головний лісничий Роменського лісгоспу Іван Примак.

Близько семи тон жолудів висіяли роменські лісівники у лісові розсадники восени. Решту насіння зберігали у відповідних умовах у погребі та ямах, а навесні, при створенні лісових культур висіяли безпосередньо на лісових ділянках та у лісових розсадниках.

«На площах, де висівається жолудь, попередньо проведено комплекс механізованих робіт з підготовки ґрунту (оранка, дискування, боронування, нарізання рядків). На даному етапі завершуються посіви в розсадниках підприємства. Всі головні породи висіяні, залишилась черга лише за другорядними, кількість яких не значна – це такі, як: береза, ясен звичайний, клен тощо», – продовжує головний лісничий лісгоспу.

Прес-служба ДП «Роменське ЛГ»