Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Роменські лісівники проводять механізовані догляди за лісом

Новини лісгоспів 2 Серпня 2021

Робота у лісі завжди кипить, навіть якщо вона і не помітна для інших, не посвячених в усілякі тонкощі лісівництва. Бо садити, дбати і оберігати ліс – це постійна кропітка робота, котра вимагає сил та вміння.

Посадити ліс – це навіть не половина справи, а лише її мала частка. Аби виростити високопродуктивний та якісний ліс, жодний лісівник не шкодує для цього власних зусиль і терпіння. Впродовж перших років після посадки та доповнення лісових культур лісівники дбають про молоді насадження, – створюють сприятливі умови для їх росту та розвитку, знищують бур’яни, трав’янисту рослинність та поросль малоцінних порід.

«Стан лісових культур є важливим показником роботи кожного лісівника та керівника лісового господарства. Своєчасний догляд за лісовими насадженнями – обов’язкова вимога у роботі підприємства. А також лісівничі заходи по догляду за лісовими культурами знижують ймовірність поширення вогню в лісі,» – говорить головний лісничий Роменського лісгоспу Сергій Івашкін.

Роменські лісівники докладають максимум зусиль, аби створити сприятливі умови для зростання основних лісоутворюючих порід. З метою покращення ефективності роботи – максимально збільшують механізовані догляди з використанням тракторів з дисковими культиваторами.

Лісничий Томашівського лісництва ДП «Роменський лісгосп» Володимир Петрівний працює в лісовій галузі майже 25 років. В лісництві контролює всі необхідні цикли по догляду за лісовими культурами.

«Літо – гаряча пора для проведення агротехнічних заходів на ділянках лісових культур. Щоб отримати якісний ліс ми прикладаємо максимум зусиль, робимо все від нас залежне, але важливо відчувати підтримку людей, які користуються лісовими багатствами. Болить душа, коли ми в черговий раз збираємо гори сміття по лісу, тушимо лісові пожежі після залишеного недопалку чи багаття. Хотілося б, щоб люди з повагою ставились і до праці лісівників, і до самого лісу», – говорить Володимир Петрівний.

На фото механізований догляд за лісовими культурами у Томашівському лісництві