Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Роменські лісівники провели з рятувальниками спільний рейд

Новини лісгоспів 15 Травня 2020

Весна – найпрекрасніша пора року. Однак разом із теплом приходить і небезпека виникнення лісових пожеж.

Щоб захиститися від вогню, необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Адже пожежа сама собою не виникає, а є наслідком недбалості, безпечності та безгосподарності.

14 травня у лісовому масиві поблизу с. Перекопівка працівники Роменського лісгоспу разом рятувальниками провели рейд щодо дотримання пожежної безпеки в природних екосистемах. Перевірялась наявність шлагбаумів на в’їздах у лісовий масив та мінералізованих смуг, а також знаки пожежної безпеки.

«Рейдом було охоплено лише незначну частину лісових угідь підприємства. А загалом лісгоспом при підготовці до пожежонебезпечного періоду було виставлено 25 аншлагів на протипожежну тематику, створено 6 км нових мінералізованих смуг та здійснено догляд на 168 км смуг створених попередніми роками, перекрито 30 позапланових лісових доріг. Здійснюється активна агітаційно-розяснювальна робота серед населення та у засобах масової інформації. Проводяться бесіди з громадянами», – повідомляє прес-служба підприємства.

Щоб не допустити лісової пожежі роменські лісівники закликають громадян дотримуватися вимог безпеки . Адже з одного дерева можна зробити мільйон сірників, тоді як один сірник може знищити мільйони дерев!

Для інформації. Згідно зі статистичними даними, з вини населення щорічно виникає 96-98 відсотків лісових пожеж. Охоплюючи лісові масиви, торфовища, сільгоспугіддя, вогонь знищує все, що зустрічається на його шляху. Збитки від пожеж, завдані природі, відшкодовуються десятиріччями.
При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікроскопічних твердих продуктів згорання. Крім того, вогнища пошкоджують кореневу систему рослин, гинуть корисні комахи та мікроорганізми, що в результаті призводить до виснаження ґрунту.