Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Роменські лісівники показали медійникам, як вирощуються новорічні деревця

Новини лісгоспів 29 Грудня 2018

Про те, який шлях проходить ялинка, перш ніж потрапляє на новорічне свято, представники мас-медіа дізнались у Роменському лісгоспі. Саме туди проліг шлях цьогорічного прес-туру на плантації новорічних ялин та сосен, організованого Сумським обласним управлінням лісового та мисливського господарства.

Розпочалося знайомство з роботою лісівників по вирощуванню новорічних деревець з Томашівського лісництва лісгоспу.

Лісничий Володимир Петрівний показав теплиці, де під пухкою сніговою ковдрою «сплять» майбутні атрибути новорічного свята. Говорить, що праця по їх вирощуванню копітка і тривала. Адже починається життя дерева із збирання лісового насіння, його обробки, висівання у теплицях. І лише на наступний рік сіянці потрапляють на спеціальні плантації, відведені під вирощування новорічних деревець.

«У цьому році ми виростили 300 тис. штук посівного матеріалу, з якого у наступному році будемо створювати плантації новорічних ялинок на площі 2 гектари. На це знадобиться близько 10-12 тис штук сіянців», – говорить лісничий.

Побачили представники ЗМІ у лісництві і плантації вже готових до реалізації деревець: засніжені ялинки вишикувались рівненькими рядочками і чекали на своїх покупців. У лісгоспі стверджують, що практика вибору деревця прямо на плантації існує давно, і користується великим попитом.

«Так краще і лісгоспу, і покупцеві. Переваг кілька. Лісгосп не втрачає на випадок, якщо зрізане деревце нікому не приглянулось. Завжди зберігається товарний вид і не треба витрачати кошти на транспортування. І покупець, у свою чергу, може вибрати те деревце, яке йому до вподоби. Ціна за метрове деревце – 55 грн. », – говорить Володимир Петрівний.

Повертаючись з лісництва до районного центру, побачили роботу рейдової бригади лісгоспу, яка чатувала на любителів «дешевого» лісового товару на плантації семирічних сосен.

Головний лісничий Роменського лісгоспу Іван Примак представив медівникам лісових охоронців, а ті, у свою чергу, розповіли про особливості передноворічної вахти.

«На лісогосподарських підприємствах управління діє 76 бригад державної лісової охорони – це порядку 260-270 чоловік. У рейдовій роботі приймають участь представники поліції та екології. На даний час було затримано двох чоловік, які скоїли крадіжку 11 деревець, чим нанесли шкоду державі у розмірі понад 4 тис. грн.», – узагальнив роботу рейдових бригад лісгоспів управління заступник начальника відділу лісового господарства СУЛМГ Олександр Баня.

У центральній садибі Роменського лісгоспу учасники прес-туру мали змогу поспілкуватись з директором лісгоспу Олегом Саловим. Він представив весь асортимент новорічного товару.

До речі, Роменський лісгосп відзначається різновидами новорічних деревець, постійно працюючи над розширенням асортименту.

Є тут ялинки звичайні і ялинки голубі, останні продають у горщиках, щоб можна було висадити навесні. Можна придбати тут сосни звичайні і сосни я линки зі спеціально сформованою кроною. Їх ще називають стрижені. Такі деревця готують до новорічного продажу впродовж кількох років, підрізаючи їм крону, тоді вона робиться пишнішою.

«Якщо раніше просто висаджувались новорічні плантації, і по мірі зростання вирубувались деревця. То тепер ми ще й формуємо крону. Щоб наші ялинки та сосни відрізнялись і були конкурентоздатними на ялинковому ринку. Якщо звичайне метрове деревце можна придбати за 50-55 грн., та зі сформованою кроною воно вартує до 200 грн. У цьому випадку велику роль відіграє фактор краси. Люди, дивлячись на пухнасту, оригінальну ялинку готові сплатити більші кошти. Ідуть від нас задоволені і повертаються за покупкою на наступний рік. Це для нас найбільша радість», – сказав Олег Салов.

Вдалося поспілкуватись представникам ЗМІ і з покупцями, які приїздили за новорічним товаром. Вибором та цінами вони були задоволені. Стверджували, що купують ялинки у лісгоспі вже не перший рік.

Кінцевою точкою прес-туру став Ялинковий базар у Недригайлівському лісництві лісгоспу, який розташувався поряд магазином «Лісовичок». І тут покупці новорічного товару не примусили довго на себе чекати. А це говорить про те, що праця, яку лісівники вкладають у вирощування новорічних деревець, потрібна людям.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ