Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Роменські лісівники ділилися досвідом з питань охорони праці

Новини лісгоспів 24 Червня 2019

На базі державного підприємства «Роменське лісове господарство», у четвер, 20 червня, відбувся міський семінар-нарада з охорони праці за участю відділу контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення виконавчого комітету Роменської міської ради та інженерів з охорони праці підприємств, організацій та установ міста.

Учасників семінару зустрів та привітав директор підприємства Олег Салов. «Ліс був до нас, ліс – є зараз, ліс – повинен залишитися після нас, а люди, які його вирощують та охороняють, мають бути задоволені своєю працею», – зазначив у своєму вітальному слові директор лісгоспу та зробив коротенький екскурс в історію створення лісового господарства як галузі.

Провідний інженер з охорони праці лісгоспу Наталія Журенко ознайомила присутніх із системою охорони праці, документацією, що діє на підприємстві, та ризиками, які виникають у ході діяльності. Вона наголосила, що у лісгоспі створені всі необхідні умови безпечною праці робітників, продемонструвала спецодяг, спецвзуття та засоби індивідуального захисту, які використовуються працівниками під час виконання лісосічних та вантажно-розвантажувальних робіт. «У минулому році на заходи з охорони праці на підприємстві витрачено понад 5% від фонду оплати праці, що значно більше, ніж цього вимагає законодавство», – повідомила Наталія Журенко.

Додатково учасників семінару було ознайомлено з питаннями, які розглядалися на І Міжнародній конференції «Безпека та гігієна праці в лісовому господарстві: проблеми та перспективи впровадження управління ризиками на підприємстві». Також обговорювались питання необхідності впровадження системи управління гігієною та безпекою праці на підприємствах міста.

Відвідали учасники семінару і навчальний клас під відкритим небом, де працівники Роменського лісгоспу проводять зустрічі зі школярами міста та району.

«Дитина, яка зробила шпаківню своїми руками, ніколи не зашкодить ні тварині, ні рослині. І якщо з сотні дітей хоча б одна присвятить себе догляду за лісом, я буду вважити, що виконав свою місію», – прокоментував відвідини класу директор підприємства.

Ознайомились учасники семінару і з системою роботи підприємства по веденню лісогосподарської діяльності, вони побували на розсадниках та у теплицях лісгоспу.

У розсаднику центральної садиби, де ростуть саджанці декоративних рослин, а їх тут до 1 мільйона, гості затримались надовго. Хотілось роздивитися, які рослини тут вирощують, дізнатись як за ними доглядати, а дехто й приглянув щось для своєї присадибної ділянки.

На базі одного із структурних підрозділів – Томашівського лісництва -учасникам семінару показали, як майбутній ліс вирощується з насінини, в т.ч. виїхали і на місця колишніх зрубів, де на даний час радує око і душу ліс віком від 2 до 25 років.

Головний лісничий лісгоспу Іван Примак та лісничий Томашівського лісництва Володимир Петрівний розповіли про способи відновлення лісових насаджень, що включають підготовку ґрунту, маркування ділянок, висаджування саджанців деревних порід, тощо.

«Кожна ділянка рубки головного користування засаджується молодими деревцями. Робота із відновлення лісу кропітка і довготривала, її результат на конкретній ділянці пересічному громадянину стає помітним лише через декілька років. Наше підприємство самостійно вирощує тисячі саджанців дуба з жолудів та сосни з насіння. Якими виростуть ці сосна та дуби не побачимо ні ми, ні наші діти, але вони залишаться нашим нащадкам», – зазначив у підсумку семінару директор Роменського лісгоспу.

Прес-служба ДП «Роменське ЛГ»