Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Рейдові бригади Сумських лісгоспів ведуть боротьбу з незаконними порубками лісу

Загальні новини 25 Червня 2019

«З початку року у державному лісовому фонді підприємств Сумського обласного у правління лісового та мисливського господарства зафіксований 31 випадок самовільних рубок. Загальна кубомаса склала 77,14 м3, збитки, заподіяні державі, обраховані у понад 397 тис. грн.

Випадки самовільних рубок сталися у Глухівському, Конотопському, Лебединському, Охтирському, Роменському, Сумському та Тростянецькому лісгоспах. На даний час невиявленими залишаються 5 випадків», – коментує ситуацію про самовільні рубки заступник начальника відділу лісового господарства Сумського ОУЛМГ Олександр Баня.

Охорону державного лісового фонду забезпечують рейдові бригади лісгоспів. Такі є у кожному підприємстві. З початку року ними проведено 1423 рейди. Нещодавно, результатом одного з таких рейдів, проведених у Роменському лісгоспі, стало притягнення порушників лісового законодавства до відповідальності.

Літнього спекотного ранку 13 червня 2019 року рейдова бригада лісгоспу здійснювала об’їзд території підприємства. Та цей день не закінчився простим обходом, а навпаки – підготував цікаву знахідку.

«В одному з лісових масивів було помічено сліди мотоцикла, які вели в гущавину лісу. Відразу ж стало зрозумілим, що вони тут не просто так. Під час обстеження лісового масива, поблизу с. Великі Бубни, було виявлено самовільний поруб дерев і заготовлену лісопродукцію. Детально оглянувши місце незаконної рубки, рейдова бригада прийняла рішення встановити засідку з метою затримання правопорушника», – розповідає інженер з охорони і захисту лісу Володимир Лютий.

Подібні засідки влаштовуються досить часто і нерідко доводиться чатувати не одну добу та за будь-якої погоди. Але не цього разу. Вже наступного ранку 14 червня 2019 року о 6 годині почувся гучний звук мотоциклу.

«З’явився незнайомий чоловік, який оглянув територію і впевнившись у тому, що нікого немає, залишив місце злочину. Згодом о 8 годині 40 хвилин під’їхав трактор, за кермом якого був той же водій мотоциклу. Не гаючи часу, він почав здійснювати погрузку незаконно заготовленої лісопродукції», – детально описує інженер.

Дочекавшись поки трактор буде завантажений, несподівано із засідки підійшли працівники державної лісової охорони підприємства. Вони представилися і запитали розгубленого громадянина, з якою метою він приїхав до лісу та чим займається в даний момент. Під час бесіди громадянин пояснив, що не питаючи ні в кого дозволу та не маючи відповідних документів, він самовільно здійснив заготовку лісу для власних потреб і намагався її вивезти. В подальшому було виявлено, що даний громадянин займається реалізацією лісопродукції, рубає і збуває дрова.

З’ясувавши всі деталі вчиненого правопорушення, на громадянина С. було складено адміністративний протокол згідно ст. 65 лісового кодексу України: «Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і а плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти п’яти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

В результаті законних професійних дій лісової охорони особа підтвердила факт вчинення правопорушення. Сума збитків завданих державі становить десять тисяч вісімдесят дев’ять гривень.

А даний випадок застерігає всіх, хто хоче зазіхнути на лісовий фонд України, від скоєння подібних вчинків та несанкціонованого знищення лісу задля власних потреб.

За інформацією прес-служби ДП “Роменське ЛГ”