Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Рейдова бригада Сумського держлісгоспу затримала браконьєра

Новини лісгоспів 18 Січня 2022

Під час патрулювання території Глинського лісництва рейдова бригада Сумського держлісгоспу натрапила на браконьєра. Подія сталася 11 січня о 22 годині.  

«Ми помітили легковий автомобіль марки ВАЗ 2106, залишений власником поблизу лісового масиву. Сліди від нього вели через ліс до кукурудзяного поля, де ми і натрапили на браконьєра.Порушник мав при собі карабін, тепловізорний приціл та незаконно здобуту тушку лисиці», – прокоментував подію керівник рейдової бригади, інженер з охорони та захисту лісу Сумського держлісгоспу Микола Лущан.

З’ясовуючи обставини, патрульні  встановили особу горе-мисливця.  Ним виявився приватний підприємець з Ромен. Схоже, чоловік вирішив «розважитись» нічним полюванням, так як по якусь матеріальну скруту, яка б змусила людину порушити закон, вочевидь, тут не йдеться. 

За даним фактом працівники лісової охорони склали протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 85 КУпАП «Порушення правил полювання». 

«Відповідно до діючих норм було нараховано розмір заподіяної шкоди в сумі 1000 грн. Крім того, у браконьєра було вилучено  знаряддя незаконного полювання та вбиту тварину. На даний час матеріали по справі направлені до Роменського міськрайонного суду для подальшого розгляду», – поінформував Микола Лущан.

Коментуючи ситуацію, він зазначив, що даний випадок викликає особливе обурення, адже був зафіксований на відтворювальній ділянці мисливських угідь, території, яка виділена для спокійного проживання та розмноження тварин. 

До речі, факти браконьєрства на цій ділянці трапляються не вперше. Минулого року саме тут вже було зафіксовано випадок незаконного полювання.  

Схоже, що охочі «розважитись» браконьєрством  ще залишаються.  Адже вже цього року рейдовою бригадою лісгоспу було складено 4 протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 85 КУпАП «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу».

У Сумському держлісгоспі закликають всіх, хто захоплюється полюванням, не скочуватись до банального браконьєрства. Мисливство – це захоплення, яке, перш за все, передбачає культуру поведінки, має глибокі традиції та потребує  знання і розуміння світу природи.