Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Привітали ювіляра

Загальні новини 4 Листопада 2019

4 листопада відзначає 50 річний ювілей директор Краснопільського лісгоспу Віктор Мороз. З цією пам’ятною датою його привітали начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець, перший заступник начальника управління Віталій Ігнатченко, голова обкому профспілки працівників лісового господарства Михайло Шпакович, голова Краснопільської районної ради Віталій Савоненко, т.в.о. голови Краснопільської райдержадміністрації Андрій Петров, колектив підприємства та найменші друзі лісгоспу – вихованці підшефного навчального закладу.

Колектив Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства долучається до вітань.

Шановний Вікторе Васильовичу!

Повсякденна кропітка праця на відповідальній посаді вимагає від Вас повної відданості справі, наполегливості, подолання труднощів, високого рівня фахової майстерності. Із честю вирішуючи це покликання, Ви заслужили пошану серед людей, даруючи їм не лише свої знання та досвід, а й тепло своєї душі.

Ваш професіоналізм та багаторічна наполеглива праця зробили вагомий внесок у розвиток лісового господарства Сумщини.

Від щирого серця бажаємо Вам міцного здоров’я та достатку, миру і злагоди. Нехай тепло і затишок родинної оселі надійно захищає Вас від негараздів, а віра, надія та любов завжди будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху.

Нехай доля дарує Вам ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років життя щедрих і багатих на добро.

 

До слова…

Жовтнева колегія Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства визначила переможців трудового суперництва серед держлісгоспів за результатами їх діяльності у ІІІ кварталі цього року. Перше місце зайняв Краснопільський лісгосп. Тож у чому причина успіху краснопільських лісівників і які саме показники вивели їх у лідери серед колег в області, редакція Краснопільської районної газети «Перемога» поцікавилася у директора ДП «Краснопільський лісгосп» Віктора Васильовича Мороза.

– Дійсно, на засіданні колегії Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке відбулося 29 жовтня 2019 року, підбили підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств управління за 9 місяців 2019 року. Слід зазначити, що незважаючи на певні труднощі, які нині виникли у лісовій галузі, це і відсутність споживачів, і зниження цін на лісопродукцію, і збільшення податкових платежів, неприваблива логістика північних підприємств області тощо, всі 12 підприємств управління показали достойні результати. Оцінювання проходить щоквартально по п’ятибальній шкалі і охоплює всі напрямки нашої роботи. У загальному це 28 різних показників. Повірте, що різницю між першим і останнім місцем складають десяті, і то і соті балів. Тому конкурувати, дійсно, не просто. Наше підприємство визнано переможцем, за що велика вдячність всім працівникам. Нагадаю, що до складу лісгоспу входять 5 лісництв: Краснопільське, Великобобрицьке, Верхньосироватське, Новодмитрівське та Осоївське, є два цехи переробки деревини. У Велико-Бобрицькому лісництві знаходиться базовий лісовий розсадник, де поряд з головними лісоутворюючими породами вирощуються різновиди декоративних видів. Наші здобутки – результат щоденної сумлінної праці всього нашого трудового колективу, оце і є причина успіху, про який Ви запитуєте.

Як Ви зазначили, при визначенні переможців трудового суперництва бралося до уваги багато чинників, цифр і показників, які вплинули на кінцевий результат – приємний для колективу очолюваного Вами підприємства. Але важко оцінити, що кожна цифра значить для нашого району.

– З огляду на те, як тісно переплелося життя Краснопільщини із місцевим лісовим господарством, інколи здається, що Краснопілля і лісгосп виникли одночасно. Звичайно це жарт, але не безпідставний, адже сотні людей трудились і трудяться на підприємстві, із десятиріччя в десятиріччя вносячи свій безцінний внесок як у розвиток лісового господарства, так і Краснопільщини в цілому. Дійсно, Краснопільський лісгосп є бюджетоутворюючим підприємством: держава і громада Краснопільщини за цей рік отримала податків на загальну суму 38.1 млн. грн., що на 5.7 млн. грн більше ніж за три квартали 2018 року, в тому числі перераховано до місцевого бюджету 10.4 млн. грн., до обласного бюджету- 3.2 млн. грн., до ЄСВ – 6,9 млн. грн. Середньомісячна заробітна плата на одного працюючого за 9 місяців 2019 року в порівнянні з минулим роком збільшилась на півтори тисячі і склала майже 15 тис. грн. Окрім того лісгосп допомагає територіальним громадам району у забезпеченні дровами всіх шкільних закладів, садочків, сільських рад, реалізовує дрова населенню. На сьогодні завезено 6,2 тис.м 3 дров. Надаємо допомогу при реконструкції об`єктів соціальної сфери громади тощо.

-Лісова галузь – одна з тих, яка не тільки є інвестиційно-привабливою, але й здатна самостійно вкладати кошти у свій розвиток?

– Безумовно. Але перше, на що хотілося б звернути увагу, це безпосереднє призначення лісівничої праці, яке спрямоване на раціональне, невиснажливе ведення лісового господарства. А то, на жаль, інколи наша діяльність сприймається як у «кривому дзеркалі». Всі бачать, як працює підприємство на заготівлі деревини, та мало звертають уваги на те, як ми працюємо на відновленні лісу. Ліс потребує постійного догляду і великих затрат. Бо щоб зібрати стиглий лісовий урожай, його треба посадити і ростити 100!! років. У цьому році вже посаджено 100 га. Постійно проводимо необхідний комплекс заходів по догляду за лісом. Міжряддя обробляємо сучасними мульчерами – це інвестиції у сучасну техніку, про які Ви говорите. Для того, щоб мульчер міг працювати, при посадці лісу робимо пониження пеньків. У рядках маленький ліс кілька років зряду прополюємо вручну, сапками, як вдома на городі. Дещо старший ліс – обробляємо сікорами і так далі з року в рік, аж поки насадження не піднімуться та не стануть справжнім лісом. На Краснопільщині понад 70 % лісу рукотворного. Хтось лишив його нам, ми повинні натомість виростити ліс наступним поколінням. У цьому році догляди за молодим лісом проведені на площі близько 1,5 тис. га. Нині триває заготівля лісового насіння – жолудів. У цьому питанні нам активно допомагають наші юні друзі – вихованці учнівського лісництва «Дружба», що діє на базі Велико-Бобрицького лісництва.

Інвестуємо кошти у розвиток власної матеріально-технічної бази. У цьому році на капітальні інвестиції спрямували понад 2,6 млн. грн. власних коштів. Придбали два трактори МТЗ-82, автомобіль УРАЛ із гідроманіпулятором, автомобіль для перевезення робітників, лісогосподарський інвентар, комп`ютерну техніку. Продовжуємо розвивати дорожню лісову інфраструктуру, збудували 1,1 км лісової дороги. Розвиваємо рекреаційну діяльність. У Велико-Бобрицькому лісництві збудували АПІ – будиночок – бджолину хатинку, та лісову школу для занять вихованців учнівського лісництва і проведення лісових уроків на відкритому повітрі для екскурсійних груп.

Одним словом, господарюємо.

-Вікторе Васильовичу, перемога у трудовому суперництві серед держлісгоспів – це не єдина приємна подія у ці осінні дні, адже сьогодні Ви приймаєте вітання від рідних, від трудового колективу, колег із ювілейним Днем народження. Редакція нашої газети теж долучається до вітань, бажаємо Вам усіляких гараздів в особистому житті і в професійній діяльності. Розкажіть, будь-ласка, трішки про себе?

– Дякую за вітання. Про себе, якось, не зовсім скромно говорити. Але, якщо з огляду на здобутки лісгоспу, то впевнено скажу, що пишаюся тим, що очолюю в області саме це підприємство. Адже саме у Краснопільському лісгоспі були мої перші трудові кроки. І я дякую долі за чудових людей, які допомогли опанувати практичні навички обраної професії, дякую керівництву Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства і, безпосередньо, нашому керівнику Віктору Петровичу Чигринцю за довіру і підтримку.

Народився я 4 листопада 1969 року в селі Атюша Коропського району Чернігівської області. Після закінчення школи особливих сумнівів, що свою трудову діяльність пов’яжу саме з лісовим господарством, не було, тож у 1986 році вступив до Брянського технологічного інституту і у 1992 році отримав спеціальність «Лісове господарство». За направленням потрапив на Сумщину, у Краснопільський лісгосп, майстром лісу Осоївського лісництва. Потім займав посади помічника лісничого, в.о. лісничого, і, зрештою, лісничого Великобобрицького лісництва лісгоспу. І можу з впевненістю сказати, що саме Краснопільщина дала мені той неоціненний досвід, який знадобився у подальшій моїй кар’єрі. У 2003 році мені довірили очолити Роменський лісгосп, а у 2006 – призначили директором вже більш потужного підприємства –Шосткинського лісгоспу.

Та, кажуть, що земля кругла, і це дійсно так. У 2014 році доля зробила несподіваний віраж, і я знову повернувся на Краснопільщину, але вже у якості директора. Для мене справді велика честь очолювати лісгосп із великою історією. Адже державне підприємство «Краснопільське лісове господарство» організоване ще у 1935 році. І кожен рік, кожне десятиріччя його діяльності – то крок вперед, крок до того, щоб міцніла економіка нашого краю та держави, щоб росли ліси та радували своєю красою людей.

Бесіду вів Олександр Моцний