Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Придбай ялинку у горщику – зроби своє оточення кращим!

Загальні новини 26 Листопада 2019

Популярний тренд останнього часу – новорічне прикрашання власного житла живими ялинками у горщиках. Це допомагає зберегти ліс, не шкодить довкіллю, наповнює будинок ароматами хвої і створює атмосферу живого свята. Адже жива ялинка, як повноцінний член родини, який живе і дихає поряд з вами!

Такі ялинки за індивідуальним замовленням можна придбати у кожному з 12 підприємств Сумського ОУЛМГ (детальну інформацію про адреси підприємств та телефони відділів реалізації дивіться за посиланням: https://sumylis.gov.ua/pres-sluzhba/anonsi/1684-na-sumshchini-rozgortaetsya-yalinkova-kampaniya.html

Особливо спеціалізується на цьому Роменський лісгосп. Цьогоріч пропонуватимуть покупцеві ялини колючі голубої та зеленої форм. Їх у розсаднику декоративних порід роменські лісівники виростили близько 2 тисяч.

Ближче до новорічного свята роменські ялинки «візьмуть участь» у ярмаркових заходах, які кожного року організовуються в обласному центрі.

Вартість такої ялинки залежить від розміру і коливається від 100 до 250 грн. Найменшу – розміром 0,3 м можна буде придбати за 100-120 грн. таких ялинок понад 1,5 тисячі. Дещо більші – від 0,5 до 0,8 м. коштуватимуть у середньому по 250 грн.

Попит на цей товар з кожним роком зростає. Бо, придбавши ялинку у горщику, після зимових свят можна дати дереву можливість рости далі. Висадити його у відкритий ґрунт ранньої весни. Особливо це знаково для тих родин, які, відкриваючи сторінку нового року, починають у своєму житті особливі звершення.

Так, на приватних ділянках, на алеях, у скверах, з’явилися так звані «іменні дерева». Людина привозить ялинку, і, як правило, з дітьми, дбайливо висаджує «своє» дерево. Цікаво спостерігати, як з часом, ті самі люди приїжджають до таких посадок і подовгу милуються своєю працею, дивлячись на підростаючі зелені красуні…

Хочете бути одними з них? Тоді долучайтесь до акції: «Придбай ялинку у горщику – зроби своє оточення кращим»!

«До речі, на Сумщині ялинки у горщиках ми продаємо вже близько десяти років. Піонерами у цій справі стали велико-бобрицькі лісівники Краснопільського лісгоспу. У Великому Бобрику вже є алея таких «іменних» ялинок, яка налічує 42 деревця. А у цьому році ми плануємо запропонувати громадськості долучитись до акції «Придбай ялинку у горщику та зроби своє оточення кращим»! Хто хоче, може придбати ялинку у горщику для власних потреб. А хто захоче стати учасником такої святкової акції – зможе подарувати після новорічного свята свою ялинку школі, дитячому садочку, храму, тощо, і прикрасити у такий спосіб цією «іменною» ялинкою територію свого міста. Перелік деяких закладів, які чекатимуть такі ялинки, ми пропонуватимемо при продажі деревець. Звісно, зберегти ялинку у горщику не так просто. Але цілком можливо, якщо дотримуватись кількох порад. Рекомендації про те, як зберегти ялинку у горщику і що з нею робити потім, розробляли студенти кафедри лісового та садово-паркового господарства Сумського національного аграрного університету. Ці рекомендації ми теж плануємо дарувати людям, які купуватимуть такі ялинки», – говорить заступник начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Товстуха.

Які саме ці поради? Цікавтесь на нашому сайті. Далі буде.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ