Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Праліси визначають в лісах ДП «Кролевецьке ЛМГ» 

Новини лісгоспів 11 Липня 2019

У першій декаді липня працівники відділу лісовпорядкування та організації природно заповідного фонду державного підприємства «Біологічні ресурси України» повторно завітали до ДП «Кролевецьке ЛМГ» для визначення належності лісових територій підприємства до пралісів, квазіпралісів і природних лісів. 

Це пов’язано з прийняттям Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», згідно з яким лісогосподарські підприємства мають отримувати Висновки щодо здійснюваної ними планової діяльності (рубок, будівництва лісових доріг, лісорозведення) з огляду на дотримання вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, екологічних ризиків і прогнозів, перспектив соціально-економічного розвитку регіону. 

ДП «Кролевецьке ЛМГ» на початку 2019 року отримало Висновок «Про оцінку впливу на довкілля», у якому встановлено ряд екологічних умов під час проведення планової діяльності. Зокрема лісгосп має провести роботи з визначення приналежності лісових ділянок природного походження старше 120 років та площею більше 4 га до пралісів, квазіпралісів і природних лісів. 

За результатами аналізу були відібрані три лісові ділянки в Ярославецькому лісництві, що потенційно відповідають критеріям ідентифікації пралісів, квазіпралісів і природних лісів. На даних лісових ділянках проведено польові роботи з дослідження завершального етапу з визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів. 

За результатами роботи експертної групи лісгосп отримає Висновок. У разі виявлення відповідних ділянок лісу, їм буде надано статус пралісової пам’ятки природи та встановлено охоронну зону згідно з діючим законодавством. 

ДОВІДКОВО: Праліси – це лісові екосистеми (угруповання), які виникли й розвиваються природним шляхом під впливом лише природних стихій та явищ і пройшли повний цикл розвитку без істотного втручання людини. Їхню видову, вікову й просторову структуру визначають лише природні чинники довкілля. Вони потенційно здатні до самопідтримання шляхом саморегулювання.