Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Пожежонебезпечний період у розпалі – на Сумщині зафіксовано 5 лісових пожеж

Загальні новини 11 Липня 2022

Літо у зеніті – пожежонебезпечний період у розпалі. Спекотну погоду змінила лагідна дощова, але лісовій охороні підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства «розслаблятись» не доводиться. Адже характер причин цьогорічних лісових пожеж, на жаль, не залежить від проведених превентивних заходів та мобільності служб лісової охорони.

У лісових масивах держлісфонду зафіксовано 5 випадків загорань. Два випадки лісових пожеж виникло у Глухівському структурному підрозділі Шосткинського держлісгоспу, по одному випадку у лісових масивах Середино-Будського структурного підрозділу Свеського держлісгоспу та у лісах Тростянецького й Краснопільського підприємств.

Лісова пожежа у Краснопільському  держлісгоспі була найбільш масштабною – 0,50 га пошкоджених лісових насаджень. Загалом по області постраждало внаслідок загорань 0,92 га лісу.

«Всі пожежі виникли у наслідок обстрілів ворогом прикордонних територій. Тому будь-які дії лісової охорони в обов’язковому порядку узгоджувались з підрозділами ЗСУ і всі виїзди здійснювались тільки після отримання офіційних дозволів. Звісно, що при цьому втрачався дорогоцінний час», – коментує ситуацію заступник начальника відділу лісового господарства Сумського ОУЛМГ Олександр Баня.

Щодо пожежі у Краснопільському держлісгоспі, то дії лісової охорони по ліквідації вогню були неможливими взагалі.  Лісівників до гасіння лісової пожежі не допустили. Незважаючи на спекотний день, у даному конкретному випадку найбільш ефективним засобом по зупинці пожежі, на диво, виявилась мінералізована смуга. Вчасно і якісно облаштована лісівниками, вона стала на перешкоді розповсюдження вогню на значну лісову площу.

Всього у лісах підприємств облаштовано 629 км мінералізованих смуг та доглянуто влаштованих раніше – 11073 км.

Поряд з цим, лісгоспи постійно проводять профілактичні рейди, ведуть превентивну роботу з населенням. Всього з початку року рейдовими бригадами проведено 547 виїздів, найбільше – 131 рейд – проведено у Сумському держлісгоспі.

Нагадаємо, щоб в умовах воєнного стану упередити виникнення лісових пожеж та мінімізувати їх наслідки, в області введена заборона на відвідування населенням лісів та в’їзду до них транспортних засобів й іншої техніки. Розпорядження Сумської ОВА від 24.03.2022 № 100-ОД «Про заборону відвідування населенням лісів і в’їзду до них транспортних засобів та іншої техніки на час дії правового режиму воєнного стану».