Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Понижувати пеньки охтирським лісівникам допомагає «Бобер»

Новини лісгоспів 12 Серпня 2020

З весни 2019 року в Охтирському лісгоспі пониження пнів проводять спеціальною машиною «БОБЕР», спроектованою і виготовленою працівниками підприємства.

«За допомогою цього новаторського механізму було полегшено трудомісткий процес пониження пнів. Машина справляється з поставленим завданням настільки якісно, що після неї на лісосіці можна проводити змагання з футболу, бо пні пониженні в рівні з землею», – ділиться директор лісгоспу Юрій Римар.

Агрегатується пристрій з трактором МТЗ–82. Обслуговують його два працівники – тракторист і оператор. Для різання використовується стрічкова пила завширшки 35 мм та довжиною 4,2 м. Ширина пропилу – 800 мм. За зміну трактор використовує 15 літрів дизельного пального, а агрегат для пониження пеньків працює на бензиновому двигуні внутрішнього згорання, норма – 5 літрів.

За робочу зміну «Бобер» здатний понизити від 50 до 75 пеньків, залежно від діаметра та складності. На рамі знаходиться циліндр регулювання ріжучого механізму, тому висоту пониження регулює сам оператор. Вдало справляється він і з пеньками понад метр.

«У 2019 році понизили понад 9 тисяч пнів на площі близько 30 га. Впродовж поточного року вже понизили до тисячі пеньків на площі 3га», – продовжує Юрій Римар.

На площах, де провели пониження пнів цим агрегатом, можливе використання будь якої техніки та обладнання. При підготовці грунту під посадку лісових культур нарізання борозен виконується якісніше та легшее. А це у майбутньому у рази полегшує роботи по проведенню доглядів за створеними лісовими культурами і дає змогу проводити їх механізованим способом.

«У перші 3-5 років ми використовуємо наступні методи догляду: в першу чергу, проводимо сідлання рядка дисковою бороною КЛБ-1,7, потім дискування міжрядь бороною АГД -2,5 та прополювання лісових культур у ряду сапкою. У подальшому такі рубки догляду як освітлення та прочищення будемо проводити механізованим способом за допомогою мульчера. Все це завдяки машині для пониження пнів «БОБЕР» виконується легше, особливо трактористу задіяному на доглядах», – запевняє директор підприємства.

Цікаво? Звертайтеся до охтирських лісівників, «познайомтеся» з «Бобром» особисто – не пошкодуєте! У Сумському лісгоспі ідею охтирських лісівників теж втілили в життя й роботою механізму цілком задоволені.