Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Понад 11 тисяч гектарів лісу! – провели різного виду доглядів держлісгоспи Сумщини у цьому році

Загальні новини 17 Листопада 2022

Щоб виростити якісні лісові насадження з великим запасом на гектарі потрібні десятиліття послідовної наполегливої праці.

Особливого догляду ліс потребує у перші роки після висадки.

Головні лісоутворюючі породи сумських держлісгоспів – дуб та сосна. У перші роки після висадки дуб інтенсивно доглядають щонайменше сім років, а сосну – п’ять. Впродовж цього періоду кожну новостворену ділянку необхідно обробити чи пройти різними видами доглядів не менше семи! разів.

Щойно висаджені деревця лісівники не називають лісом. По «лісовій» термінології – це лісові культури. А от після п’яти-семирічного віку, коли деревця окріпнуть і підростуть,  тоді вже можна буде говорити про них, як про молодий ліс.

Цьогоріч на Сумщині у рамках програми «Зелена країна» додалося майже 1200 га нововисаджених лісових ділянок. Це понад 7 мільйонів нових деревець! То ж порахуйте самі, скільки часу і рук треба докласти лісівникам, щоб висаджені сіянці стали справжнім лісом?

Як повідомив заступник начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Забара, у комплекс лісогосподарських робіт держлісгоспи спрямували загалом майже 300 мільйонів гривень власних коштів.

У цій сумі і затрати на збір лісового насіння, і висів та догляд за розсадниками, і  підготовка ґрунту під висадку сіянців, і власне, сама висадка деревець та проведення догляду за ними.

Цьогоріч держлісгоспи Сумщини провели догляди за лісом на площі понад 11 тисяч гектарів (178% до плану)!

А готуючись до лісокультурної кампанії 2023 року, зібрали понад 21 тонну лісового насіння (109%) до плану, висіяли 4,4 га лісових розсадників та вже встигли підготували 262 га нових площ (103% до плану) для висадки майбутніх деревець!