Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Покращуємо знання з планування та будівництва лісових автодоріг

Загальні новини 1 Грудня 2022

Вдосконалення транспортної інфраструктури є одним із напрямків лісогосподарської діяльності, який забезпечує розвиток лісової галузі України. Важливим аспектом в цьому питанні є створення відповідної нормативно-правової бази, яка повинна враховувати сучасні тенденції та наявний досвід передових країн.

У рамках міжнародної співпраці австрійських і українських лісівників, відбувся навчальний семінар із планування, проектування і будівництва лісових автодоріг. Цей захід фінансується австрійським Федеральним міністерством сільського, лісового, регіонального і водного господарства і проводиться на базі Австрійського лісового дослідницького центру (BFW) та Інституту лісової інженерії віденського Університету природних ресурсів та наук для життя (BOKU).

Наші спеціалісти ознайомилися із особливостями ведення лісового господарства в державних лісах. На прикладі навчального лісництва BOKU продемонстровано результати проведення наукової, навчальної і інтенсивної лісогосподарської діяльності (річний обсяг лісозаготівлі становить 10 м³ з 1 га). Порядок виконання вишукувально-проектних робіт та методи будівництва і утримання лісових автодоріг на гірських схилах в лісах Нижньої Австрії демонстрували відповідальні фахівці регіональних і місцевих управлінь.

Також українські лісівники вивчали:

• порядок фінансування дорожньо-будівельних робіт в лісах Австрії та шляхами отримання субсидій;

• методи лазерного сканування деревостанів та ділянок земної поверхні з метою подальшого їхнього використання для розробки проектів лісових автодоріг;

• можливості запровадження застосовуваних в Австрії методів планування і проектування лісових автодоріг в українських лісах.

Довідка

Австрія – одна із найрозвиненіших держав Європи з населенням понад 8,9 млн осіб. За рівнем доходу на душу населення входить в десятку промислово розвинутих країн світу.

Розташована в Центральній Європі і є переважно гірською країною (Східні Альпи). Лише третина її території лежить нижче 500 м на рівнем моря. Найвища вершина – 3798 м. Австрія має розвинуту інфраструктуру і є провідним туристичним центром зимових видів спорту. Міжнародний туризм найрозвинутіший у гірській частині країни.