Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Глухівський лісгосп

Державне підприємство «Глухівське лісове господарство» організоване у 1936 році і розташоване в північній частині Сумської області на території Шосткинського адміністративного району.

Згідно з лісорослинним районуванням територія  лісгоспу належить до двох зон:

– перехідної між поліською і лісостеповою;

– лісостепової західної.

Клімат району розташування лісгоспу помірно континентальний і характеризується тривалим прохолодним літом і порівняно короткою м’якою зимою.

Територія лісгоспу за характером рельєфу являє собою рівнину, яка розташована на водорозділі рік – Шостка і Клевень.

Розподіл вкритих лісовою рослинністю земель за переважаючими породами, %

Основними типами ґрунтів є підзолисті і сірі лісові, які займають відповідно 45 і 43 відсотки території лісгоспу.

Державному підприємству «Глухівське лісове господарство» у постійне користування надано 22638,0 га земель лісового фонду, з яких 21014,9 га вкриті лісовою рослинністю.

Загальний запас деревостанів 5126020 м3, або 244 кубічних метрів в розрахунку на один гектар земель, вкритих лісовою рослинністю.

Господарська діяльність лісгоспу спрямована на раціональне використання і відтворення деревних запасів та іншої сировини лісового фонду, лісорозведення та підвищення стійкості лісонасаджень, рекреаційне використання лісів, збереження та посилення їх санітарно-гігієнічних, естетичних та захисних функцій.

Середньорічний обсяг лісокористування 1 га лісових ділянок вкритих лісовою рослинністю становить 3,1 м3, а приростає щорічно на кожному гектарі 4,5 м3, тобто середньорічний приріст використовується на 68,9 %, що свідчить про невиснажливе ведення лісового господарства.

Організована структура лісгоспу включає п’ять лісництв: Баницьке, Землянське, Слоутське, Червонянське, Шалигінське, цех переробки деревини, нижній склад, автотранспортний парк та пожежно-хімічну станцію. Створено 165 безпечних високопродуктивних робочих місць.