Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Підготовка до опалювального сезону: сумські лісівники забезпечують населення дровами

Загальні новини 9 Вересня 2022

Осінньо-зимовий опалювальний період не за горами. Та перший тест на витримку холодом люди проходять вже зараз. На дворі лише початок вересня, але на ґрунті вже помітні перші сліди приморозків.

Готуватись до цьогорічної зими люди почали заздалегідь. Коли у попередні роки попит на паливні дрова зростав десь під кінець літа, то цьогоріч населення почало запасатися дровами ще з весни.

«Торік за весь сезон держлісгоспи реалізували місцевим споживачам понад 100 тисяч кубометрів паливних дров, з яких майже дві третини придбало населення, 13 відсотків – заклади соціальної сфери, решту – інші споживачі», – говорить заступник начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Євген Фролов.

У цьому ж році обсяги заготівлі та реалізації дров’яної деревини збільшились у рази. Наразі вже реалізовано на потреби внутрішнього ринку 118,8 тис. м³: 76,3 тис. м³, або 64 % придбало населення, 26,5 тис. м³, або 22 % реалізовано закладам соціальної сфери, решту (13 %, або 15,9 тис. м³) реалізовано іншим споживачам.

Реалізують деревину, що використовується для опалення, всі 8 підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства. Найбільші обсяги заготівлі і реалізації у Сумському держлісгоспі: ресурс на 2022 рік 51,7 тис. м³, вже заготовили 34,5 тис. м³, реалізували – 27,5 тис. м³, з яких на потреби населення 18 тис. м³. Також значні обсяги на потреби населення (до 13 тис. м³) реалізували у Краснопільському, Тростянецькому та Шосткинському держлісгоспах.

Найбільшим попитом користується деревина твердих порід, середня ціна якої для населення разом з доставкою складає 1200 гривень з ПДВ.

Два підприємства управління, а саме «Охтирське» і «Сумське», пропонують паливні колоті дрова. Вартість їх вища, понад 2 тисячі гривень, але споживач отримує готову продукцію.

«По продажі дров з лісу черги немає, а по продажі із завезенням у двір черга є», – продовжує заступник начальника управління і запевняє, що до зими всі дровами забезпечать всіх бажаючих. Ресурс для цього є.

На сьогодні держлісгоспи вже заготовили дров’яної деревини для опалення 153 тисячі кубометрів. Всього ж планують заготовити 223,7 тисячі м³.