Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Охтирські лісівники знову гасили пожежу на луках

Новини лісгоспів 27 Квітня 2020

Не встигли охтирські лісівники оговтатись від пожежі, яку гасили на луках, біля села Буймерівка, щоб не дати вогню втрапити до лісу, у четвер, 16 квітня. Як через тиждень, у п’ятницю, 24 квітня, близько 21 години біля Буймерівки на території Гетьманського НПП сталася аналогічна ситуація. Невідомі особи навмисно в декількох місцях підпалили очерет. Знову запалали луки і під загрозою загоряння знову виявились лісові насадження.

Щоб зберегти лісовий масив урочища Гай-Мошенська дача і не допустити пожежі до лісу, на гасіння вогню виїхала лісова охорона та добровільна пожежна дружина Охтирського лісгоспу. Процес ліквідації пожежі контролював безпосередньо директор Охтирського лісгоспу Юрій Римар.

«Для гасіння пожежі була задіяна техніка: пожежний автомобіль лісгоспу, три трактори з плугом для створення мінералізованих смуг та пожежний автомобіль Гетьманського національного природного парку», – говорить Юрій Римар.

Поряд з охтирськими лісівниками активну участь у ліквідації загоряння приймали рятувальники ДПРЗ – 3 та працівники Гетьманського національного парку. Кілька годин всі разом боролися з вогнем. Пожежу вдалося приборкати, але значна кількість диких птахів та звірів загинула.

На місце події оперативно прибули працівники національної поліції. Вони розпочали слідство з підпалу водно-болотистої рослинності.

Шановні жителі міста Охтирка та Охтирського району! Задумайтесь над своїми діями, коли ви берете в руки сірники в лісі, на луках у полі! Адже ваші необдумані необачні дії можуть привести до невиправної трагедії! Та й для вас така «гра» з вогнем може коштувати дуже дорого!

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)» № 556- IX, який Верховна Рада ухвалила на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня 2020 року, відтепер за випалювання рослинності штрафи сягають від 1530 до 153000 гривень.