Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Охтирські лісівники запатентували “Бобра”

Новини лісгоспів 22 Квітня 2021

У березні цього року охтирську машину для пониження пеньків «Бобер» зареєстрували в Державному реєстрі винаходів України.

Агрегат, споруджений ще у 2019 році за авторським проектом та власноруч працівниками Охтирського лісгоспу, дістав назву «Бобер» за свою здатність справлятись з пнями будь-якої величини.

Свою апробацію він пройшов ще навесні 2019 року на підготовці лісосік під створення молодого лісу у місцях рубок головного користування, і довів цілком довів свою ефективність, економічність і надійність!

Тепер цей винахід дістав загальнодержавне визнання.

«За допомогою цього новаторського механізму було полегшено трудомісткий процес пониження пнів. Ця операція стала наскільки якісною, що після неї на лісосіці, без перебільшення, можна проводити змагання з футболу, бо пні понижені в рівні з землею», – говорить директор Охтирського лісгоспу Юрій Римар.

Нагадаємо, агрегатується пристрій з трактором МТЗ–82. Обслуговується двома працівниками – трактористом і оператором. Для різання використовується стрічкова пила завширшки 35 мм та довжиною 4,2 м. Ширина пропилу – 800 мм. Працює агрегат на бензиновому двигуні внутрішнього згорання, норма – 5 літрів, а трактор використовує за зміну 15 літрів дизельного пального.