Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Охтирські лісівники не допустили розповсюдження вогню на лісовий масив

Новини лісгоспів 9 Вересня 2020

Із настанням осені значно ускладнюється ситуація з пожежами, що виникають у лісових масивах. Внаслідок виникнення пожеж знижуються захисні, водоохоронні та інші властивості лісу.

Не дивлячись на заходи, що вживаються працівниками державної лісової охорони ДП «Охтирське ЛГ» щодо недопущення пожеж у лісових масивах,- пожежна ситуація на території лісових угідь залишається дуже напруженою. І переважна кількість випадків виникнення пожеж відбувається з вини людини. Впродовж цьогорічного пожежонебезпечного періоду у лісах, підпорядкованих Охтирському лісгоспу, зафіксовано 2 випадки лісових пожеж, ними пошкоджено 0,12 га лісу.

«На займання у лісі істотно впливає ґрунтовий покрив, а саме суха трав’яна рослинність, яка швидко загоряється і призводить до пожежі після тривалої посухи. Так 2 вересня, у другій половині дня надійшла інформація, що поблизу с. Лутище з обох сторін дороги «Суми-Полтава» відбувається горіння сухої рослинності. У гасінні пожежі взяли участь і працівники Охтирського лісгоспу. Було задіяно пожежний автомобіль, два трактора з грутообробним знаряддям та 15 чоловік лісової охорони. Також на місце події виїжджали відділення чергових караулів 6-ї та 9-ї державної пожежно-рятувальної частини в складі 10 вогнеборців та 3 одиниці техніки», – коментує подію директор Охтирського лісгоспу Юрій Римар.

На автошляху через пожежу утворилось сильне задимлення, яке у рази зменшувало видимість для водіїв. У зв’язку з вітряною погодою вогонь швидко поширювався й наближався до лісового масиву та житлового сектору. Використавши майже 70 т води, о 16:30 пожежу вдалося локалізувати та о 19:24 – ліквідувати.

На щастя, вогонь пошкодив лише суху рослинність на площі до 1,6 га.

Звертаємось до громадян з проханням бути обачними та обережними, щоб відпочинок в лісі приніс лише приємні відчуття!

Пам’ятайте, що спалюючи суху рослинність, ви порушуєте правила пожежної безпеки, чим завдаєте великої шкоди природі, у тому числі і матеріальної! І її відшкодовувати саме ВАМ!

Не завдавайте шкоди і собі, і природі!