Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Охоронці новорічних ялинок провели 555 рейдів

Загальні новини 11 Січня 2022

У передноворічний період ялинкові плантації сумських держлісгоспів перебували під посиленим наглядом ялинкових охоронців. Всього в області діяло 73 рейдові бригади у складі 248 чоловік. Найбільше – 13 бригад – було сформовано у Лебединському держлісгоспі.

Загалом було проведено 555 рейдів. Найбільше – 102 рейди – провели лебединські лісівники.

У ході проведеної рейдової роботи охоронці лісу виявили 31 самовільно зрубане деревце. З них по 10 деревець у Тростянецькому та Охтирському держлісгоспах, 4 – у Сумському держлісгоспі, 3 і 2 відповідно у Роменському та Лебединському підприємствах, у Краснопільському та Конотопському лісгоспах – по одному.

«Впродовж всієї передноворічної ялинкової кампанії не пощастило16 особам. Вони були зупинені, як то кажуть, «на гарячому». По кожному з виявлених фактів були складені адміністративні протоколи. По двом випадкам матеріали були направлені у правоохоронні органи», – говорить заступник начальника відділу лісового господарства Сумського ОУЛМГ Олександр Баня.

Загальна сума штрафу склала у 7,7 тис грн., шкода, заподіяна лісу становить 16,5 тис грн. Частину коштів порушники вже відшкодували. Наскільки ж приємним і економічно виправданим виявився для них такий похід за новорічним деревцем до лісу – судіть самі. Коли в середньому, одне самовільно зрубане деревце коштувало людині в межах 1000 грн., тоді як ринкова вартість метрового дерева становила 87 грн.