Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Захист лісів від шкідників та хвороб

Захист лісів України від шкідників та хвороб – це комплекс організаційних, економічних, правових та інших заходів, спрямованих на раціональне використання лісового фонду, збереження лісових насаджень від пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу на лісові насадження.

Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства, підпорядковані йому лісогосподарські підприємства на місцях, здійснюють захист лісових насаджень від шкідників і хвороб в підвідомчих їм лісах.

Станом на 01 січня 2022 року загальна площа осередків шкідників та хвороб лісу по Сумському ОУЛМГ склала 38667 гектарів лісових насаджень, з них 29634 гектарів таких, що вимагають заходів боротьби.

В лісах Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства заходи з поліпшення санітарного стану лісів здійснювалися шляхом проведенням вибіркових і суцільних санітарних рубок, ліквідацією порубкових решток в осередках шкідників і хвороб лісу.

Для проведенням контролю за санітарним та лісопатологічним станом насаджень в лісах державних лісогосподарських підприємств щорічно проводяться поточні та рекогносційні обстеження, з охопленням не менше 20% площі насаджень.

В осередках шкідників, для визначення необхідності проведення винищувальних заходів, здійснюються детальні лісопатологічні обстеження.

Планові поточні лісопатологічні обстеження проводилися спеціалістами лісництв разом із інженерно-технічними працівниками та головними лісничими лісогосподарських підприємств. Контрольні та детальні обстеження проводились спеціалістами ДСЛП «Харківлісозахист».

За необхідності в осередках шкідників проводяться винищувальні заходи з використанням хімічних та біологічних препаратів. Також з метою проведення біологічного захисту насаджень проводиться розвішування синичників.

Сумським обласним управління лісового та мисливського господарства проводяться виїзні семінари з залученням представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, засобів масової інформації, громадських активістів.

Лісівники Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства працюють і далі над збереженням лісових насаджень від пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу від шкідників та хвороб лісу.

Інформація про роботу державної лісової охорони Сумського ОУЛМГ по захисту лісу від шкідників і хвороб лісу розміщена на сторінці: https://sumylis.gov.ua/