Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

На Житомирщині відбулося засідання розширеної виїзної колегії Держлісагентства

Актуально 30 Вересня 2022

Голова Держлісагентства Юрій Болоховець підкреслив важливість реформування лісової галузі.

«Наша задача – в рази підсилити лісництва, які станують ключовою функціональною одиницею. У подальшому вони отримають у рази більше повноважень. Звичайно, і вищі зарплати», – сказав Голова.

Він підкреслив, що ніякого масового скорочення людей в галузі не буде. Навпаки, Кабмін визначає умовою реформи збереження робочих місць у лісовій галузі.

Також обговорені такі питання:

Начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк ознайомив із лісовим господарством Житомирщини.

«Лісівники області застосовують комплексний підхід до ведення лісового господарства. Власноруч заготовляють насіння та вирощують із нього садивний матеріал. Процес цей трудомісткий, проте надважливий для успішного заліснення земель. Щорічно підприємства заготовляють від 80 до 120 тонн лісового насіння: 60 тонн дуба, близько 2 тонн сосни звичайної», – сказав Віктор Сахнюк.

Щодо можливості додаткової заготівлі деревини від рубок головного користування та рубок догляду підприємствами галузі доповів перший заступник Голови Юрій Сотник.

Він підкреслив, що підприємства галузі заготовляють дрова в такій кількості, аби забезпечити потребу областей. Ця потреба – 5,5 млн м³. Природного ресурсу для збільшення заготівлі більше, ніж достатньо. За минулі роки недовикористано ліміту рубок головного користування обсягом 6 млн м³.

Заступник Голови Держлісагентства з питань цифрового розвитку Виктор Смаль повідомив про функціонал інтернет-магазину «ДроваЄ», який незабаром запрацює. Дрова можна буде купити онлайн.

«Для купівлі дров користувачу інтернет-магазину необхідно буде виконати кілька простих кроків: авторизуватися на онлайн-ресурсі, обрати лісгосп, вибрати необхідний тип дров’яної продукції та її об’єм, визначитися із типом доставки та здійснити оплату», – сказав Віктор Смаль.