Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

На Сумщині площі лісів збільшуються, кількість дерев додається

Актуально 1 Листопада 2022

Близько 800 тисяч дерев вже висадили цієї осені держлісгоспи Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства в рамках заходів програми «Зелена країна». За площею висадженого лісу – це майже 166 га.

«Поки погодні умови дозволятимуть висаджувати ліс, ми будемо продовжувати лісокультурну кампанію. Ті площі, які не мали змоги з-за воєнних дій висадити навесні, заліснюємо восени», – говорить заступник начальника управління Олександр Забара.

Ліс висаджують в усіх восьми підприємствах управління. Поряд з лісовідновленням додають і нові площі лісів.

Річним планом з лісорозведення було передбачено створення 113 га лісу на нових землях. Наразі з початку року вже створено 103,3 га, з яких восени – 56 га.

Найбільші площі – 22,4 га – додалися у Шосткинському держлісгоспі.

11 га висадили лісу на нових землях конотопські лісівники, по 8 га – у Сумському та Лебединському держлісгоспах, 3,6 га – в Охтирському  держлісгоспі та 3 га – у Свеському.

Із загальної площі (165,6 га) висадженого у період осінньої лісокультурної кампанії лісу – 6,3 га створені садивним матеріалом з закритою кореневою системою, з них 3,3 га – це нові ліси.

«У Конотопському та Лебединському держлісгоспах висаджували сосну звичайну та дуб звичайний з закритою кореневою системою, вирощений у власних розсадниках. Для лебединських лісівників така практика не нова, а от Конотопський лісгосп таку практику випробовує вперше», – продовжує Олександр Забара.

Щодо лісовідновлення, найбільші обсяги робіт виконані Шосткинським лісгоспом – 52,4 га.

Значні площі відновили у Сумському держлісгоспі – 40 га та 31,7 га – у Краснопільському підприємстві.

Всього ж з початку року сумські держлісгоспи загалом відновили та створили 1100,2 га лісу, що становить 103 % до плану, висадивши близько 7 мільйонів дерев.