Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

На Сумщині планують встановити комплекс по вирощуванню сіянців лісових порід

Загальні новини 4 Лютого 2022

Сучасний комплекс по вирощуванню сіянців лісових порід (дуба та сосни) з закритою кореневою системою сумські лісівники планують спорудити у Лебединському держлісгоспі. Втілювати задумане у життя будуть на базі постійного лісового розсадника, що знаходиться у Бишкінському лісництві.

Перший крок для цього вже зробили, а саме на сайті держзакупівель оголосили тендер на виготовлення проектно-кошторисної документації «Будівництво комплексу по вирощуванню сіянців лісових порід з закритою кореневою системою шляхом реконструкції базового розсадника посадкового матеріалу”.

Як повідомив заступник начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Забара, проєктно-кошторисну документацію обіцяють виготовити до 1 березня  цього року, її вартість стане лісгоспу в межах 300 тис гривень.

Запустити ж комплекс у дію сподіваються вже у вересні.

«Складатиметься комплекс з двох частин: лінії по висіву насіннєвого матеріалу у касети та, власне, поля по вирощуванню сіянців з двома лініями поливу», – коментує Олександр Забара.

«Це дасть змогу вирощувати якісний садивний матеріал з закритою кореневою системою на основі сучасних технологій», – продовжує заступник начальника.

Потужність комплексу – до 2-х мільйонів стандартних сіянців у рік. Загальна  вартість проекту обраховується у 25-27 мільйонів гривень.

На світлинах розсадник у Бишкінському лісництві Лебединського держлісгоспу.