Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

На Сумщині у розсадниках Роменського лісгоспу кипить робота

Загальні новини 24 Червня 2019

Тепла пора року найбільш сприятлива для росту і розвитку рослин, кущів, дерев. Все навколо зелене, буяють різнобарв’ям квіти.

У розсаднику ДП «Роменський лісгосп» та у базовому розсаднику Томашівського лісництва тягнуться до золотого сонця декоративні рослини та саджанці різних порід дерев, намагаючись якнайшвидше вирости і стати якісним посадковим матеріалом. Та в жорстоку боротьбу з ними за світло, вологу та поживні речовини вступають зовсім непрохані гості земельних ділянок – бур’яни.

«Бур’яни – один з наших найголовніших ворогів, які дуже швидко поширюються особливо за цьогорічних погодних умов», – говорить одна з працівниць розсадника Ольга Іванівна.

«Територія розсадника чимала: 0,76 га на території державного підприємства та 5,3 га у Томашівському лісництві. Праця на розсаднику дуже важка, клопітлива і відповідальна. Своєчасне черенкування, створення відповідних умов для вкорінення, полив, підживлювання, формування крон, боротьба із шкідниками й бур’янами, Через дощі бур’яни росли прямо на очах, а тепер наше основне завдання якнайшвидше врятувати кожну рослинку і саджанець від цих «шкідників», адже вони не просто пригнічують їх ріст, знижують якість, а й можуть призвести до загибелі. Тож не зважаючи на спеку, яка стоїть зараз на дворі, ми разом з співробітницями днем за днем боримося із бур’янами ручною прополкою, видаляючи траву з корінням. Звісно це не просто, тим паче при високій температурі повітря, -зізнається Ольга Іванівна, – дуже спекотно і жарко, бо працювати доводиться в оснвному під прямим палючим сонцем, та що не зробиш заради своїх «підопічних». Ми любимо те, чим займаємося і плекаємо кожен саджанець як дитину, адже це так приємно згодом бачити гарний результат своєї роботи».

Ось так завдячуючи щоденній кропіткій праці невтомних лісокультурниць, усі мешканці розсадників отримують право на безтурботне існування, а ДП «Роменський лісгосп» може бути впевнений, що бур’яни точно не вплинуть на високу якість посадкового матеріалу.

Прес-служба ДП “Роменське ЛГ”