Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

На Сумщині сосновому лісу загрожує всихання

Загальні новини 11 Листопада 2016

«В Роменському лісгоспі Сумського ОЛМГ близько 300 га соснового лісу на межі вимирання», – про це повідомив заступник начальника управління Олександр Товстуха.


{gallery}materials/2016/11/111{/gallery}

«Спостерігається масове всихання насаджень сосни звичайної. Даний лісовий масив – це молодняки та пристигаючі і стиглі насадження сосни – знаходиться на території Біловодської сільської ради, де постійними лісокористувачами є державне підприємство «Роменське лісове господарство» та Роменський агролісгосп. Це, без перебільшення, справжній розсадник грибкових захворювань. Верхівки лісу заселені верхівковим короїдом, що призводить до масового всихання соснових насаджень і викликає велику загрозу й іншим насадженням при розповсюдженні на інші території», – прокоментував проблему Олександр Володимирович.

Досліджували причини захворювання хворого лісу з залученням фахівців та науковців. У виїзному семінарі в Роменський лісгосп взяли участь головний мікробіолог, начальник відділу лісової фітопатології «Харківлісозахист» Батуркін Д.О., директор Департаменту екології та охорони природних ресурсів СОДА Кривозуб І.В та державний інспектор з ОМПС Сумської області Державної екологічної інспекції в Сумській області Литвиненко С.А.

Обстеживши весь масив лісових хвойних насаджень, уражених грибковими захворюваннями та короїдами, прийшли до висновку про необхідність проведення в пристигаючих і стиглих насадженнях санітарно-оздоровчих заходів, а у культурах молодняків – хімобробку дозволеними препаратами. В межах населеного пункту (с. Біловоди) – буде проведена суцільна санітарна рубка пристигаючих насаджень, з обов’язковим відновленням після рубки лісових культур.

Тепер лісові культури молодняків будуть під особливим наглядом, адже при якихось наявних змінах чи продовженні всихання необхідно проводити видалення всохлих пагонів.

До слова, проблема всихання сосни на території України почалася у 2010-2012 рр. Перші сигнали надійшли із Житомирського Полісся. Нині захворювання поширюється на решті території Державного лісового фонду України. Науковці висловлюють переконання, що сосновому лісу не вистачає вологи. Цьому причиною є останніми роками посушливе та жарке літо. Також фахівці відзначають, що сосни всихають не лише в Україні. З такою проблемою стикнулися і в Білорусі, і в Польщі.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ