Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

На Сумщині розпочала свою діяльність громадська організація «Лісівник-атовець»

Загальні новини 6 Червня 2018

При Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства почала діяти громадська організація «Лісівник-атовець». У вівторок, 5 червня, завершилась її реєстрація у органах юстиції. Про це повідомив на засіданні колегії начальник управління Віктор Чиргинець.

 

Організацію очолив начальник відділу охорони і захисту лісу Конотопського лісгоспу Євген Лаврик. З вересня 2017 року Євген керує роботою рейдової бригади підприємства. За цей час бригада продемонструвала зразкову роботу і стала прикладом для інших підприємств.

 

 

Євген Лаврик – офіцер запасу Служби безпеки України. Має дві вищі освіти: закінчив факультет фізичного виховання Сумського педагогічного у університету та агрономічний факультет Сумського національного аграрного університету. У 2014-2016 роках перебував у гарячих точках на сході України – зоні АТО. Має відмінну фізичну підготовку. Принциповий, відповідальний.

 

«Кожного дня ми здійснюємо огляд лісових масивів лісгоспу. Бригада складається виключно з працівників підприємства. Робочий день ненормований, адже лісокради чи браконьєри – це люди, які виходять на своє «полювання», в основному, в темний час доби. Прикро, що часто для пояснення своїх неправомірних дій, порушники лісового законодавства прикриваються званням воїна АТО. Насправді ж, мабуть, і близько там не були. В моєму розумінні, воїн АТО, це перш за все, людина чесна, патріот своєї держави. На це ми можемо дати цілком об’єктивну відповідь, що про АТО знаємо не чуток. Діє. На рахунку бригади 44 протоколи, і вже набагато менше порушників», – ділиться досвідом своєї роботи Євген.

 

«Хотілося б створити таку організацію, яка була б, по-перше, дружною, по-друге, принциповою. За таких обставин її робота дасть свій результат. І якщо в кожному підприємстві створити подібні нашій рейдові бригади з участю хлопців, які побували в АТО і мають відповідну фізичну підготовку, то кількість порушників лісового законодавства можна зменшити в рази. Це наша головна мета, адже ліси – це державне багатство, і вони мають бути надійно захищені», – озвучує плани на майбутнє.

 

Нагадаємо, що з пропозицією про створення в області громадської організації «Лісівник -атовець» вийшли до керівництва Сумського ОУЛМГ самі атовці. За словами ініціаторів лісівничо-атовського руху, організація покликана для захисту трудових, економічних та соціальних прав учасників АТО, які працюють у лісогосподарських підприємствах області. Також у перспективі її діяльності – налагодження системи роботи по охороні та захисту лісу. За думкою самих атовців, люди, які стали на охороні державного кордону та отримали спеціальну підготовку по прийняттю рішень у екстремальних ситуаціях, як ніхто готові до виконання функцій по охороні і захисту лісового законодавства.

 

Віктор Чигринець привітав голову організації з набуттям організацією офіційного статусу та побажав йому плідної праці.

 

Прес-служба Сумського ОУЛМГ