Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

На Сумщині підготовку площ під майбутню посадку лісу проводять за допомогою деревоподрібнювачів

Загальні новини 13 Грудня 2018

У Охтирському та Роменському лісгоспах Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства запроваджене безвідходне виробництво. Ці лісгоспи реалізують відходи деревини, отримуючи за такий нехитрий товар додаткові кошти.

Порубкові рештки, що лишаються після рубок головного користування, подрібнюють на технологічну тріску за допомогою деревоподрібнюючих машин.

Першими запровадили підготовку лісосік у такий спосіб охтирські лісівники. Вони придбали деревоподрібнюючу машину DP 660 T (кутову) «Олнова». Результатом її роботи були задоволені, тому невдовзі придбали ще одну.

Нині арсенал охтирських лісівників складають три дереподрібнювачі: дві машини кутові марки «Олнова» та дробарка «FARMI-CH27», оснащена гідроманіпулятором. Машини агрегатуються до трактора «Бєларус».

«Після проведених рубок головного користування ми заводимо дереподібнюючі машини на лісосіку і за їх допомогою прибираємо всі порубкові рештки. Це дозволяє зробити якісну підготовку площ під майбутню посадку лісу», – говорить директор Охтирського лісгоспу Юрій Римар.

«За 9 місяців цього року підприємство випустило 1652 тонни тріски технологічної. Основні споживачі ПРАТ «Охтирський пивзавод», ТОВ «Охтирка м’ясопродукт» та ТОВ «Охтирська молочна промислова компанія «Славія». Ціна за тонну готової продукції складає 727,79 грн., без урахування ПДВ. Дохід від реалізації склав 1,2 млн. грн., з яких чистого прибутку 228 тис. грн.», – коментує роботу подрібнювачів керівник підприємства.

Переймаючи позитивний досвід колег, у цьому році Роменські лісівники придбали подрібнювач деревини «WALLENSTEIN BX 102 R», що агрегатується до трактора МТЗ 920.

«Ми починаємо напрацьовувати коло споживачів, в основному, це об’єкти соціальної сфери. За період роботи даного підрозділу було виготовлено 530 тонн дров’яної тріски, яка поставлялась у Глинську школу-інтернат, відділ освіти, молоді та спорту Роменської РДА та школам Роменського району. Від реалізації отримали 474 тис. грн.», – говорить директор Роменського лісгоспу Олег Салов.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ