Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

На Сумщині нарахували 54 голови зубрів

Загальні новини 11 Лютого 2020

У порівнянні з минулим роком на Сумщині популяція зубрів збільшилася на дві голови і нараховує 54 особини. Це констатували результати цьогорічного обліку мисливської фауни, які пройшли у мисливських угіддях Конотопського лісгоспу, де мешкають червонокнижні, на початку лютого.

«Облік проводився при температурі повітря -0-1 ℃, зі сніговим покривом 3-5 см. За основу обліку було взято аналіз даних наданих єгерями щоденників по спостереженню за дикими тваринами на підгодівельних майданчиках, по обліку слідів біля місць підгодівлі у кварталах, по лігвищах, та спостережень з мисливської вежі. Було обстежено 2 кормових поля, 3 біокомплекси та 14 підгодівельних майданчиків типових для даного господарства», – говорить директор Конотопського лісгоспу Віталій Баранов.

Облік проводився в 8 єгерських обходах та 3 лісництвах з різним рівнем бонітету мисливських угідь. Окрім єгерів та мисливствознавців лісгоспу до проведення обліку були залучені начальники відділів природо-заповідного фонду та довкілля Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської ОДА і безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Конотопського міськрайонного управління головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області.

Мобільність та достатня кількість учасників обліку дала можливість охопити значну кількість мисливських угідь, загальна площа яких становить 52975 га. А погодні умови дозволили достовірно виявити кількість підходів тварин до місць підгодівлі, місць лігвищ та визначити вид тварин.

Всього нарахували:

Зубр – 54 гол.;

Лось – 35 гол.;

Олень – 91 гол.;

Кабан – 109 гол.;

Козуля – 318 гол.;

Олень плямистий – 5 гол.;

Заєць – 1895 гол.;

Лисиця – 30 гол.;

Куниця – 45 гол.;

Білка – 72 гол.;

Тхір – 14 гол.;

Сіра куріпка – 580 гол.

Прес-служба ДП «Конотопське ЛГ»