Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

На Сумщині лісівничі питання обговорили з обласною владою

Загальні новини 24 Листопада 2017

Лісівники Сумщини забили на сполох. Причиною занепокоєння стала схвалена Кабінетом міністрів України 15 листопада 2017 року Стратегія сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року.

Це рішення викликало великий резонанс і неоднозначну оцінку не лише у представників лісової галузі. Поряд з лісівниками свою стурбованість необґрунтованістю даного рішення висловила і громадськість.


Особливе занепокоєння викликав намір створення нового суб’єкта господарювання у галузі лісового господарства, управління корпоративними правами якого має здійснювати безпосередньо Кабінет Міністрів України, що, за словами фахівців, призведе до ліквідації державних лісогосподарських підприємств.


22 листопада питання лісівничих реформ обговорювалось на засіданні колегії Сумського обласної державної адміністрації. З ґрунтовною доповіддю про роботу державних підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства виступив начальник управління Віктор Чигринець.


У своїй доповіді він зазначив, що лісистість Сумської області складає 17,8 % і становить 452,1 тис. га земель лісового фонду. Більш як 60 % з них закріплено за підприємствами Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства. Відлік своєї історії управління розпочало у 1949 році і вже майже 70 років веде у регіоні
лісогосподарську діяльність. За цей час лісистість області зросла на 3 %. В структурі управління 12 потужних лісогосподарських підприємств і 2 мисливських господарства, які поряд зі своїми безпосередніми функціями є опорою соціальній сфері села.

У більшості районів області вони є основним джерелом працевлаштування. В межах області це понад 3 тисячі робочих місць, забезпечених гідною заробітною платою, а це добробут як працівників, так і членів їх сімей.

Сплачені підприємствами Сумського ОУЛМГ податки у більшості є основою місцевих бюджетів. Лише за 10 місяців цього року лісгоспи сплатили майже 293 млн. грн. податків.

Щодо виконання своїх безпосередніх функцій, лісова галузь області є прикладом ефективного в особі держави власника. Щорічно в області відновлюється більше 1000 га лісових насаджень. Лісові господарства проводять постійний догляд за лісовими насадженнями, здійснюють охорону і захист від пожеж та самовільних порубів.

«Зміна моделі управління не вирішить проблем лісового господарства, а лише їх поглибить, бо схвалена Стратегія не містить напрямків удосконалення ведення лісового господарства, а зосереджена лише на його реформуванні. Ліси в Україні зростають в різних кліматичних умовах і потребують різних підходів до господарювання. Для прийняття ефективного господарського рішення необхідно знати місцеву специфіку, що неможливо за умов зосередження управління в Києві», – акцентував начальник управління. Насамкінець він звернувся до присутніх з проханням підтримати пропозицію працівників лісової галузі області та порушити клопотання перед Кабінетом Міністрів України про максимальне збереження структури управління галуззю, а також звернути увагу Уряду на те, що Стратегія потребує суттєвого доопрацювання та внесення відповідних змін.

Уході обговорення доповіді голова обласної державної адміністрації Микола Клочко наголосив на тому, що державні ліси є об’єктами права власності всього народу і тому розвиток і реформування системи управління лісовим господарством повинні бути виваженими. До того, передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень суперечить загальнодержавній реформі децентралізації.


Колегія Сумської ОДА підтримала звернення лісівників та направила відповідне клопотання до Кабінету Міністрів України.


У п’ятницю, 24 листопада, лісівниче питання слухалось на засіданні сесії Сумської обласної ради, де знайшло цілковиту підтримку депутатського корпусу народних обранців.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ