Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

На Сумщині акція «Придбай ялинку у горщику – зроби своє оточення кращим» підбиває підсумки

Загальні новини 11 Січня 2020

Оголошена у передноворічний період обласна акція «Придбай ялинку у горщику – зроби своє оточення кращим» завершила свій початковий етап. Чому початковий? Тому, що головне у Акції не лише придбати таку ялинку, головне – це зберегти ії і продовжити їй життя: прикрасити нею своє подвір’я, чи то подарувати дитячому садочку, школі, храму, а, можливо, й просто висадити у парку міста чи навіть у лісі.

Різниці немає, від цього зміст не змінюється, будь яким рішенням ми робимо кращим своє оточення. І навіть не лише своє, ми поділимось красою з оточуючими, адже дерева живуть набагато довше, ніж люди.

«Реалізацією у передноворічний період ялинок із закритою кореневою системою (у горщиках) наші лісогосподарські підприємства займаються вже до десятка років. Але у цьому році ми вперше спробували вивести цю тему на широкий загал. До речі, ініціаторами цього стала сама громадськість, яка через соціальні мережі активно цікавилась такою продукцією. Ми лише підтримали ці ініціативи», – коментує заступник начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Товстуха.

«Потребу споживачів ми готові були забезпечити повною мірою. Їх у розсаднику декоративних порід Роменського лісгоспу виростили близько 2 тисяч штук. Єдине, про що хвилювалися, це про те, що таку ялинку, дійсно, не так просто зберегти у домашніх температурних умовах», – продовжує заступник начальника.

Для цього студенти СНАУ розробили необхідні рекомендації, а лісівники потурбувались про випуск буклетів, які дарували кожному учаснику Акції. Олександр Товстуха стверджує, що люди виявились активними не лише у інтернет-мережі.

«Дійсно, ялинки у горщиках користувались попитом. Звісно, що у меншій мірі, ніж традиційні, але актуальність цього питання не спадала до останніх передноворічних днів», – говорить він.

Перший день продажу таких ялинок відбувся 18 грудня 2019 року, у передсвято Святителя Миколая. Тоді ялинки прибули на ярмаркову площу, яка влаштовувалась біля управління АПР (агро-промислового розвитку обласної державної адміністрації). Люди, які купували деревця у горщиках того дня, в основному робили це з благодійною метою та придбані ялинки зразу ж відправляли у заклади, у які планували подарувати таку ексклюзивну лісову красу.

Депутат обласної ради Андрій Кисіль придбав зразу кілька таких ялинок для Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю.

Загалом ялинки у горщиках «відвідували» обласні ярмаркові заходи тричі, бо до Сум вони доставлялись з Роменського лісгоспу.

Загалом впродовж Акції роменські лісівники реалізували 252 деревця у горщиках. Ще до п’ятдесяти ялинок реалізували інші підприємства на місцях.

І якщо з цих деревець хоча б третина прийде у природу – це буде чудова жива згадка про 2020 рік.

 

Прес-служба Сумського ОУЛМГ