Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

На нараді в облдержадміністрації відзначили раціональне використання лісових ресурсів підприємствами Сумського ОУЛМГ

Загальні новини 21 Листопада 2019

«Враховуючи географічну віддаленість від західних кордонів та морських портів, відсутність на території області потужних споживачів та підприємств по переробці деревини, Сумська область є найменш конкуренто привабливою для споживачів деревини. Незважаючи на це лісгоспи нашого управління прикладають максимум зусиль для забезпечення власної економічної стабільності», – про це сьогодні, 20 листопада, зазначив начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець у ході наради у облдержадміністрації, на якій розглядалось питання раціонального використання лісових ресурсів на виконання Указу Президента України від 9 липня 2019 року № 511 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використанні лісових ресурсів»

Начальник управління зауважив, що раціональне використання лісових ресурсів ґрунтується на трьох основних аспектах: екологічному, соціальному, економічному. Підприємства управління забезпечують ведення лісового господарства у межах діючого законодавства.

«Одним з основних завдань лісівників є відтворення лісів. Щорічно плани з лісовідновлення підприємства виконують e повному обсязі. Спрямовуються значні кошти на вирощування садивного матеріалу основних лісоутворюючих порід. У лісові насадження вводяться нові лісові породи. Для вчасного виявлення лісових пожеж збільшуємо кількість систем відеоспостереження. У лісгоспах встановлено 23 телевізійні системи спостереження, які сприяють значній економії часу на виявлення лісової пожежі. Для охорони лісів від незаконного користування лісовими ресурсами у кожному лісгоспі діють мобільні бригади з охорони лісу, до складу яких входять учасники АТО», – поінформував начальник управління.

Щодо економічного аспекту у діяльності лісогосподарських підприємств управління, він зазначив, що освоюючи лісосічний фонд лісгоспи приділяють значну увагу раціональній розробці деревини, направлену на максимальний вихід високотоварних промислових сортиментів. Крім цього, велика увага приділяється переробці деревини.

«Кожен кубометр заготовленої деревини дав у цілому по управлінню 1417 грн. реалізації. Чистий прибуток за 9 місяців 2019 року склав 26,7 млн. грн. Кожен кубометр заготовленої деревини дав 49 грн. чистого прибутку. У нинішніх умовах спаду цін на лісопродукцію та проблем зі споживачами, серед 25 областей України державні підприємства управління по ефективності використання наявних лісових ресурсів займають передові позиції», – наголосив Віктор Чигринець.

До слова, за обсягами наявних лісових ресурсів підприємства Сумського ОУЛМГ знаходяться на 9 місці, по загальній площі земель, які перебувають у постійному користуванні – на 10 місці. Проте за підсумками січня-вересня 2019 року управління впевнено займає передові місця по обсягу реалізації продукції з 1 м3 заготовленої деревини, по вартості знеособленого кубометра реалізованої деревини, по обсягу сплати податків і платежів до бюджетів і Державних цільових фондів та отриманому чистому прибутку з 1м3 заготовленої деревини.

За 9 місяців цього року бюджетам і державним цільовим фондам сплачено 334,5 млн. грн., у тому числі 96,8 млн. грн. надійшло до місцевих бюджетів. Кожен кубометр заготовленої деревини дав до бюджетів 617 грн., що є одним з найбільших показників серед лісоресурсних областей країни. Податків і зборів сплачено 44 відсотки від загального обсягу реалізованої продукції.

При цьому, лісгоспи забезпечують своїм працівникам повний пакет соціальних гарантій. На підприємствах управління функціонує понад 2,6 тисяч робочих місць, переважно в сільській місцевості, які забезпечені усім необхідним для високопродуктивної праці. Ще майже 1000 робочих місць займають робітники приватних структур, які надають послуги з лісозаготівель, посадки лісу, догляду за культурами, тощо. Середньомісячна заробітна плата одного працюючого за підсумками січня-вересня 2019 року склала понад 13 тис. грн., заборгованості з виплати заробітної плати по підприємствах управління немає.

У підсумку, головуючий на нараді заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош роботу лісогосподарських підприємств Сумського ОУЛМГ відзначив як ефективну не лише у питаннях раціонального використання лісових ресурсів, а й стовідсоткового введення електронного обліку деревини.

Нагадаємо, Сумська область відноситься до лісоресурсних областей України. Загальна площа земель лісового фонду становить 452 тис. га. Лісистість області складає 18%, при середній по Україні 15,9%.

Ліси області перебувають у віданні багатьох лісокористувачів. Основними є державні підприємства Сумського ОУЛМГ, за якими закріплено 285,7 тис. га, або 63% лісового фонду, 154,1 тис. га., або 34 % закріплено за підприємствами комунальної форми власності «Сумиоблагроліс», 12,3 тис. га, або 3 % закріплено за іншими користувачами.

Середній вік насаджень 68 років, запас деревини в лісах державної форми власності – 75,9 млн.м3. Запас на 1 га вкритою лісовою рослинністю – 289 м3, що є одним з найвищих показників серед лісоресурсних областей України та Європи.

У структурі управління 11 лісогосподарських підприємств, 1 лісомисливське господарство і 1 мисливське господарство.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ