Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Меч миру і процвітання, або акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» очима громадськості

Новини лісгоспів 10 Травня 2017

Акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» побувала в кожному куточку Сумщини. Висаджені тисячі сіянців, відновлені десятки тисяч гектарів лісу. Зроблена справа, оцінку якій зможе дати лише майбутнє покоління. А от отримані від проведення Акції враження, лісівники можуть почути вже зараз. Переглядаючи сайти підприємств управління, звернув на себе увагу матеріал про Акцію «Меч миру і процвітання» редактора часопису «Перемога» Краснопільського району Олександра Моцного.

Весною майже будь-яку акцію, що проводиться на природі, сприймаєш з радістю, адже це зайвий, до того ж законний привід залишити кабінет і хоч на деякий час відволіктись від робочих проблем. Ось тут в нагоді стає щорічна традиція весняного спілкування лісівників з громадськістю в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках!». До участі в заходах залучаються керівники органів місцевого самоврядування, депутати всіх рівнів, представники громадських організацій та ЗМІ, а в нашому випадку ще й керівники прокуратури, суду, районного центру зайнятості, Михайлівського заводу вогнетривів. А оскільки захід підтримується ще й Міністерством освіти і науки України, то на деякий час парти на природу змінюють і учні шкіл. В нашому випадку в урочищі «Окіп» на посадку саджанців дуба звичайного прибули учні 7 класу Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів. 


«Головна мета акції — висвітлення ролі лісової галузі в нашій державі, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення нових лісів та значення для суспільства лісівничих професій, — розповідають присутнім директора ДП «Краснопільський лісгосп» Віктор Мороз та ДП «Краснопільський Агролісгосп» Скергій Малюк. — Особливий наголос ставиться на активній участі шкільної молоді до відновлення лісових насаджень і вихованню у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, оточуючого середовища, до нашого незрадливого зеленого друга».


І тут керівники лісогосподарських підприємств не помилились — підліткам справді на все життя запам’ятається день, коли вони тримали у своїх руках сіянець, з якого виросте могутній дуб. Щоправда буде це років через сто. А ще школярі, та й дорослі теж, почули багато цікавого від лісничого Краснопільського лісництва ДП «Краснопільське лісове господарство» Олега Шкирі про алгоритм посадки саджанців за допомогою «Меча Колесова». Ось і перший сюприз для присутніх — вивляється, мечем можна не лише руйнувати, а й творити! Названий же меч Колесова в честь його винахідника — Олександра Андрійовича Колесова. З 1873 року — старшого викладача рослинництва і ботаніки, а з 1882 року — директора Харківського землеробського училища. З тих пір ніхто кращого інструменту для посадки лісу не придумав, вага якого, між іншим — 5,5 кг. Так, не легенька така лопатка. Не змінилась і технологія посадки у «бригаді» з двох чоловік – мечника, який робить отвори в грунті і садильника, (чи саджальника) саджанців. Посаджене в отвір деревце притискають до грунту мечем, виймають його, а борозну утрамбовують ногами. Ніби нічого складного, але на учасників акції чекав другий сюрприз — це на початку робочого дня вага меча відповідає номіналу, а вже до обіду він важчає рази в два-три, як мінімум. А ще ж і садити ліс треба не на дачній ділянці. І навіть не в полі. А в лісі, на пагорбі, під кутом. Словом, вже через півгодини роботи допитливі школярів почали вголос вносити пропозиції щодо вдосконалення посадкового інвентарю. Та якби там не було – і дорослі і діти дійшли спільного висновку – все ж на природі меч Колесова легший за ручку, яку потрібно тримати в класі чи в робочому кабінеті, до того ж мудрі люди кажуть, що участь у весняній посадці дерев надає кожному з нас можливість поговорити з нащадками. Адже дерева служать багатьом поколінням. І через роки хтось подякує нам за гарний ліс чи алею в парку. А ми, в свою чергу, дякуємо держлісгоспу та агролісу, що дали можливість хоч на пів дня злитися з природою і долучитись до корисної справи.

О. МОЦНИЙ