Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Майбутнє залежить і від нас.

Загальні новини 19 Квітня 2011

Весна! Найпрекрасніша пора року. Навесні все пробуджується і оживає. Прилітають птахи, прокидаються від зимового сну тварини, оживають рослини. І саме в цей час стало доброю традицією пробудження природи зустрічати тижнями і місячниками екології.
Учнівське лісництво «Паросток», яке було засновано Сумським міським центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, ДП «Сумське лісове господарство» та ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, взяло активну участь у місячнику (з 24.03 по 17.04.11) Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», що проголошений Державним агенством лісових ресурсів України спільно з Міністерством освіти і науки України. В рамках місячника вихованці лісництва відвідали музей лісу Обласного лісогосподарського об’єднання «Сумиліс» (подяка за цікаву розповідь Шпаковичу М.М.), сувенірний цех Сумського лісгоспу, провели цікаві зустрічі з працівниками Сумського лісгоспу – головним лісничим Щербаком М.Г. та інженером лісового господарства Яременко Н.М., відсвяткували День зустрічі птахів, розвісили, разом з лісниками Сумського лісництва, 25 штучних гніздівель в урочищі «Сосняк», беруть участь у акції «Бережіть берізки».

Але, мабуть, найцікавіший день для вихованців лісництва був 15 квітня, коли вони разом з працівниками ДП «Сумське лісове господарство», вчителями ЗОШ № 5, викладачами ЦЕНТУМ та представниками Сумської районної адміністрації взяли участь у основному заході акції «Посади своє дерево». О дев’ятій годині всі учасники акції зібралися на урочисту лінійку-відкриття заходу. На лінійці виступали вихованці лісництва, розповідали про стан лісів України та Сумщини, про вклад дітей у збереження та відродження лісів. Свої добрі побажання учасникам акції висловили І заступник голови Сумської районної адміністрації Корнієнко Ірина Олександрівна та директор ДП «Сумське лісове господарство» Сороколіт Микола Володимирович. На лінійці вихованці лісництва об’єдналися у три групи, які очолили працівники Сумського лісництва та вчителі школи та ЦЕНТУМ, і отримали практичні завдання. Перша група працювала на шкілці рослин. Діти висаджували маленькі саджанці самшиту з парничків у шкілку рослин, прополювали ґрунт. Друга група працювала на території дендропарку. Вони обкопували пристовбурні кола дерев, вигрібали минулорічне листя. Третя група піклувалася про чистоту урочища «Сосняк». Не дивлячись на примхи погоди, діти виконали багато корисних справ і отримали від цього велике задоволення. Після роботи лісничий Сумського лісництва Шевченко Олександр Миколайович подякував дітям та пригостив їх печивом та солодкими напоями. Всі залишились задоволеними та впевненими в тому, що ми – господарі своєї природи, а вона для нас життя. Уберегти природу – значить зберегти Батьківщину.

Учись любити все навколо себе:
Траву і квіти, кущик, деревце.
Жучка і пташку, і блакитне небо,
І синьооке чисте джерельце.
Усе прийшло на білий світ, щоб жити,
Щоб дарувати радість і красу.
Учися дивуватись і любити
Чистеньку, мов перлиночка, росу.
Поглянь на світ – це дивовижна казка!
А квіти – це , мабуть, душа землі.
У кожній з них струмить любов і ласка,
Вони неначе діточки малі.
Яка земля! Чарівна, пречудова!
Вона нам мати. Ми – її дитя!
Летить на землю весняна обнова,
Бурлить, вирує на землі життя.
Керівник учнівського лісництва «Паросток»,
методист ЦЕНТУМ Ніколенко С.В.