Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Лісові розсадники – колиска молодих лісів Охтирського лісгоспу

Новини лісгоспів 21 Травня 2020

«Для виконання плану лісовідновлювальних робіт необхідно щороку вирощувати велику кількість посадкового матеріалу деревних та чагарникових порід. Садивний матеріал для створення високопродуктивних лісових насаджень вирощуємо в лісових розсадниках», – говорить директор Охтирського лісгоспу Юрій Римар.

У лісгоспі кожне лісництво забезпечене лісовим розсадником. П`ять із них є тимчасовими, один – постійний, який знаходиться у Охтирському лісництві. Його роботою опікується лісничий Віктор Шукалович.

«Загальна площа розсадника становить 3,8 га. Вирощуємо в ньому переважно сіянці дуба звичайного або чере́шчатого та дуба червонного. За минулий рік виростили 457 тис. штук однорічних сіянців дуба звичайного, що в повній мірі задовольнило потреби підприємства на весняну лісокультурну кампанію», – говорить Віктор Шукалович.

Робота в лісовому розсаднику відповідальна і кропітка. Щоденних клопотів тут вистачає: це і якісна підготовка грунту, підготовка насіння деревних порід до сівби, своєчасне проведення посіву, а також ретельний ручний догляд за молодими сіянцями.

Останніми роками клімат став більш посушливим, тому для зрошення лісового розсадника охтирські лісівники створили у 2019 році систему крапельного поливу, що дало змогу автоматизовано транспортувати воду і поживні речовини до кожної рослинки. Позитивний результат не заставив себе чекати, і вже восени було отримано якісний садивний матеріал.

Крім розсадників в ДП «Охтирське лісове господарство», а саме в Охтирському та Хухрянському лісництвах, сіянці вирощують в теплицях та коробах – в так званому контрольованому середовищі. Сіють, переважно, насіння шпилькових порід: сосни звичайної та кримської, ялини європейської, модрини та інших деревних порід.

Восени минулого та навесні цього року, було засіяно 1,11 га лісових розсадників та 0,026 га коробів та теплиць. Кропітка та невтомна праця дівчат-лісокультурниць покладається в цю нелегку справу.

В ДП «Охтирське лісове господарство» народжуються не лише майбутні дерева, а й окраса для приватних господарств та вулиць населених пунктів – декоративні породи. Серед них туї різних форм, ялівці, самшит вічнозелений, ялинки, магнолія, барбарис та інші. Вирощуються вони з закритою кореневою системою в поліетиленових контейнерах, переважно з живців, деякі з насіння. Займаються вирощуванням декоративного посадкового матеріалу в Охтирському лісництві. Навесні цього року до існуючого асортименту порід додали псевдотсугу Мензіса, тсугу канадську, сосну гірську, барбарис Юліанна, ялину колючу.

Всього було посаджено таких рослин 5 тис. штук. Наразі «малеча» підростає, кріпне, проходить загартовування і поступово готується до дорослого життя – висаджування у відкритий ґрунт.