Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Лісонасіннєва справа є одним з головних напрямків у господарюванні тростянецьких лісівників

Новини лісгоспів 19 Вересня 2019

Осінь щедро прикрашає яскравим різнобарв’ям природу. Саме цієї пори року вона стає особливо строкатою на фарби. Он майорять останнім цвітом вейгели, поряд виструнчились колоновидні туї та ялівці, далі зеленіє шкілка ялинок і ялівців, а за нею уже чорніють підготовлені під осінній посів або уже засіяні площі. Ми у постійному лісовому розсаднику Тростянецького лісгоспу. Зразу кидаються в вічі охайність і порядок, які існують у ідеальному тандемі з постійним виробничим процесом.

Ліс починається з зернини, з вирощеного паростка, який стане майбутнім лісом. Тож лісонасіннєва справа є одним з головних аспектів у господарюванні тростянецьких лісівників. І цьому напрямку у своїй діяльності вони приділяють неабияку увагу.

Розсадник знаходиться у Нескучанському лісництві лісгоспу і займає площу 6,10 га, основною метою його закладки було вирощування стійкого садивного матеріалу для створення лісових культур, нових лісів в місцях їх природного зростання. Поряд з цим тростянецькі лісівники займаються вирощуванням декоративного садивного матеріалу, який широко використовується у ландшафтному дизайні.

«Асортимент порід для озеленення налічує понад 60 видів та форм таких як туя західна (форми Смарагд, шароподібна «Глобоза», «Даніка», золотиста, верескоподібні, карликові, «Тедді», «На-на», туї Брабант); ялівці (форми – звичайний, козацький, вергінський різних форм, китайський, горизонтальний); самшит; спіреї (Ван-Гутта, японська, іволиста); форзиція; верба Матсудана; вейгела та інші», – говорить помічник лісничого Нескучанського лісництва, завідувач розсадника Михайло Красніков.

У розсаднику вирощуються та реалізуються декоративні рослини як з відкритою так і з закритою кореневою системою, а також для реалізації є укорінені двох-, трьох-річні живці. Ведеться постійна робота по розширенню видового асортименту та кількості садивного матеріалу. Розмножуються декоративні породи живцюванням. Робота по живцюванню, за словами лісоводів, дуже кропітка та вимагає витримки і терпіння. Проводять її у першій половині літа.

До роботи у розсаднику тростянецькі лісівники долучають підростаючу зміну. При лісництві діє одне з найактивніших в області учнівське лісництво.

«Школярі беруть активну участь в лісо розсадницькій справі, допомагають у розсаднику, проводять догляди за посівами, беруть участь в зборі та переробці насіння, щорічно беруть участь та стають лауреатами обласних конкурсів. Тішить, що деякі з них у майбутньому обирають професію лісівника», – радіє помічник лісничого.

За інформацією прес-служби ДП «Тростянецьке ЛГ»