Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Лісівники Сумщини відкриті для ЗМІ

Загальні новини 14 Червня 2011

«Зайдіть зараз до лісу – і ви зможете надихатися сосновою свіжістю, пахощами конвалій. Зупиниться на галявині у густій траві і вслухайтеся у радісний спів пташок, які славлять весну. Ці емоції і почуття довелося пережити нещодавно учасникам прес-конференції, яку проводив на території ДП «Лебединський лісгосп» його директор Іван Гурін.» Такі рядки і ще багато цікавого написали журналісти засобів масової інформації після прес-конференції на тему «Відновлення та захист лісу», яка відбулась у травні 2011 року в державному підприємстві «Лебединський лісгосп» Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Головною причиною чергової зустрічі лісівників із представниками мас-медіа стала публікація в сумській обласній газеті «Ваш Шанс». У ній було поставлено під сумнів необхідність, законність і правильність вибору ділянок для суцільних рубок на території підприємства і управління в цілому. Лебединський держлісгосп для зустрічі з журналістами також було обрано не випадково. Адже саме тут проводились рубки в лісових масивах з обох сторін дороги з Лебедина на Токарі та в лісовій зоні санаторію «Токарі». Тому логічними були й запитання, поставлені працівниками ЗМІ лісівникам під час прес-конференції: «Хто визначає місця вирубок? Хто їх контролює? Скільки років повинно пройти, щоб виріс новий ліс?» тощо. На запитання журналістів лебединського районного радіо «Світанок», міськрайонної газети «Життя Лебединщини» та обласної газети «Ваш шанс» відповідав директор ДП «Лебединський лісгосп» Іван Михайлович Гурін. Не залишились байдужими до такого заходу й керівники міста і району – участь у зустрічі з журналістами взяли голова Лебединської райдержадміністрації Василь Григорович Калита, голова районної ради Олексій Петрович Гордіяж та міський голова Лебедина Анатолій Іванович Троян.
Аби, як кажуть, бути ближче до місця подій, директор ДП «Лебединський лісгосп» Іван Михайлович Гурін запропонував провести прес-конференцію під відкритим небом, безпосередньо на тих місцях де створюється ліс. Спілкування з журналістами почалося на розсаднику, який знаходиться на території Бішкинського лісництва. Іван Михайлович розповів журналістам про процес вирощування сіянців, детально відповів на всі їхні запитання.
Опісля учасники зустрічі для продовження розмови переїхали до тих місць, де лісові насадження зрубали, а на їх місці посадили молоді дерева. Тут також журналісти дізналися багато цікавого й пізнавального про ліси.
Наприкінці прес-конференції Іван Михайлович Гурін запропонував відвідати адмінбудівлю підприємства, де продемонстрував журналістам і гостям сучасні системи захисту лісу від пожеж.
Долучився до розмови й голова Лебединської райдержадміністрації Василь Григорович Калита. Він, зокрема наголосив: «Лебединський лісгосп під керівництвом Івана Михайловича Гуріна працює стабільно, одержує прибутки. Маючи високі економічні показники, підприємство своєчасно виплачує заробітну плату працівникам та сплачує податки. Разом із тим з кожним роком завдяки зусиллям колективу збільшується лісистість Лебединщини».
Високо оцінили роботу підприємства й інші гості та учасники прес-конференції.
Журналістам, насамперед, дуже сподобався сам формат прес-конференції, можливість на власні очі побачити як творяться дбайливими руками людей лісові насадження, вирощуються ліси. Підтвердженням щирості таких відгуків стали публікації учасників зустрічі в засобах масової інформації – неупереджені, об’єктивні, цікаві за змістом.
Іван Гурін у свою чергу подякував за підтримку та допомогу місцевим керівникам, а також із вдячністю відгукнувся про дирекцію Державного агентства лісових ресурсів України (зокрема про голову Сівця В.М.), а також про Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства, яке очолює Чигринець В.П. Адже коли робити справу, маючи взаєморозуміння у владній верхівці, успіх буде обов’язково.
Для забезпечення прозорості і відкритості діяльності Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства прес-служби управління планує подальше поліпшення роботи з засобами масової інформації та запровадження політики об’єктивного та прозорого інформування громадськості про стан, функціонування та перспективи розвитку лісової галузі Сумщини. Ще один важливий момент в роботу служби – вдосконалення функціонування в мережі Інтернет веб-сайту управління та підвідомчих підприємств з метою забезпечення через даний засіб щоденне оприлюднення інформації про події у лісовій галузі. Першочерговим є моніторинг суспільної думки в регіоні, чому приділяється особлива увага, та забезпечення оперативного висвітлення діяльності держлісгоспів області, їхніх здобутків у різних сферах життєдіяльності, новин, анонсів, підсумкової інформації тощо.
Для здійснення та забезпечення вищезазначених процесів Сумським обласним управління лісового та мисливського господарства та його підвідомчими підприємствами регулярно проводяться різноманітні заходи, що сприяють налагодженню контактів з представниками засобів масової інформації та створенню позитивного іміджу лісівників і лісової галузі в цілому. Ми відкриті і готові до спілкування.