Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Лісівників Сумщини привітали зі сторіччям

Загальні новини 31 Жовтня 2018

З точки зору історії сто років – це макове зернятко. А якщо порахувати зроблені за цей час справи, винаходи та досягнення, то їх перелік важко помісти навіть у кілька томів енциклопедії.

Столітній ювілей своєї діяльності святкує позашкільна освіта Сумщини. Запитаєте яке відношення до цього мають лісівники? Прямісіньке! Щоб виростити дерево необхідно близько ста, а то й понад ста років. А щоб виростити покоління свідомих громадян своєї держави, які б зберігали і передавали наступним поколінням лісівничі традиції, необхідна система роботи, переплетена досвідом і пов’язана не однією плеядою лісівників. Така тісна взаємодія практиків і підростаючого покоління – спільна праця сумських лісівників з обласним позашкіллям. А спільне проведення ряду еколого-просвітницьких заходів є базисом у формуванні екологічної свідомості юних громадян нашої держави. То ж і співпраця сумських лісівників з закладам позашкільної освіти обраховується не одним десятком років.

 

«Діяльність учнівських лісництв і ланок юних лісівників сприяє залученню учнів до суспільно – значущої праці, охорони природи; набуттю елементарних знань і навичок роботи в лісогосподарській галузі. На початок цього року в області налічувалось 12 учнівських лісництв, до роботи в яких залучено понад 500 учнів. За ними закріплено понад 600 га лісових і лісопаркових насаджень. Вихованцями учнівських лісництв проводиться робота по догляду за лісокультурами, збору насіння та заготівлі лікарських рослин, вирощування посадкового матеріалу, створення нових лісових насаджень, виготовлення годівниць, огорожа мурашників тощо. Лісгоспи, які опікуються роботою учнівських лісництв створюють всі умови для повноцінного навчання і виховання дітей. У Сумському та Свеському лісгоспах облаштовані навчальні кімнати учнівських лісництв. Роменський лісгосп створив умови для занять дітей на базі навчального закладу. Нині триває оснащення музейної кімнати та кімнати учнівського лісництва у Тростянецькому лісгоспі», – говорить начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець.

 

За дорученням начальника управління, начальник відділу лісового господарства Сумського ОУЛМГ Анатолій Омельченко взяв участь у обласному форумі педагогічних працівників закладів позашкільної освіти «Позашкільна освіта Сумщини: сучасні практики, першочергові завдання, присвяченому сторіччю позашкілля.

 

У ході святкової програми позашкільники висловили вдячність підприємствам Сумського ОУЛМГ та особисто Віктору Петровичу Чигринцю за багаторічну тісну співпрацю та підтримку роботи учнівських лісництв області.

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба Сумського ОУЛМГ