Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Ліс замість смітників та на нових землях – акція «Створюємо ліси разом» крокує Лебединщиною

Новини лісгоспів 26 Жовтня 2021

Ліс – замість смітників, ліс – на землях, прийнятих цьогоріч від громад, державна символіка і сади на територіях адміністративних приміщень лісництв, озеленення об’єктів соціальної сфери села та прибирання лісових масивів – саме так:  змістовно і активно проходить акція «Створюємо  ліси разом» у Лебединському лісгоспі. До всіх заходів лебединські лісівники активно долучають прогресивну молодь, керівництво району і громади та вихованців діючого на базі лісгоспу учнівського лісництва. 

Заходи акції проходять в усіх лісництвах підприємства. Всього за час акції організовано близько 20 заходів практичного і просвітницького спрямування, які пройшли за участі близько 150 чоловік.

Днями разом з громадськістю у лісгоспі створювали ліс у Межиріцькому лісництві на новоприйнятих від громади землях. У висадці взяли участь керівники Сумського району, представники депутатського корпусу району та громади, адміністративний апарат лісгоспу та вихованці діючого на базі підприємства учнівського лісництва.  Висаджували дуб звичайний, горіх чорний та модрину європейську. 

“Для створення лісових культур використовували однорічні сіянці дуба із закритою кореневою системою, які були вирощені в базовому розсаднику лісгоспу. Це дасть змогу отримати більш високу приживлюваність рослин, порівняно з культурами, створеними садивним матеріалом з відкритою кореневою системою, оскільки вони практично не піддаються післявисадковому шоку. А також ми сподіваємось на скорочення виробничих витрат на догляди за лісовими культурами”, – говорить директор Лебединського лісгоспу Віталій Баранов.

У Боровеньківському лісництві лебединські лісівники разом з громадськістю висадили ліс на місці локалізованого сміттєзвалища побутових відходів. Загальна площа висадки 5 соток. 

«На жаль, з кожним днем простори світу все більше охоплює екологічна проблема зростання відходів виробництва та споживання. Лебединщина не є винятком. Тому, зважаючи на актуальність екологічної проблеми сьогодення, в рамках акції “Створюємо ліси разом” ми створили новий ліс на місці колишнього смітника», – продовжує директор лісгоспу. 

Також лебединські лісівники велику увагу приділили прибиранню лісових масивів від сміття та озелененню територій навчальних закладів міста та громади.

А у Бишкінському лісництві в рамках акції “Створюємо ліси разом” працівники лісництва заклали на території садиби основу для живої державної символіки України: декоративного герба та прапора.

«Для створення декоративного герба та прапора лісівники використовували саджанці самшиту, який виростили на базовому розсаднику лісгоспу. Щоб отримати бажаний результат працівники лісництва постійно будуть доглядати та формувати зелену композицію, а вже наступної весни прапор оздоблять квітами синьо-жовтого кольору», – продовжує Віталій Баранов.

Акція «Створюємо ліси разом» продовжується.