Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Лебединські лісівники експериментують з доглядами за молодим лісом

Новини лісгоспів 22 Червня 2022

Укорінюються висаджені навесні сіянці, тягнуться до сонечка. А поряд з цим і у рядках, і у міжряддях з ними змагається у рості і небажана рослинність.

Щоб бур’ян чи поросль не забили й не знищили ще зовсім юні деревця, та й щоб пекуче літнє сонце їх на засмажило, лісоводи повинні постійно «тримати руку на пульсі». Тому один з пріоритетів у роботі лісівників на літній період – це вчасний і якісний догляд за молодим лісом, метод і час якого визначають досвідчені фахівці.

Лише цієї весни лебединські лісівники висадили майже 900 тисяч молодих деревець на площі понад 126 га.

Нині ж інтенсивно доглядають за молодим лісом. Спосіб проведення догляду підбирають у залежності від стану насаджень та типу ґрунту.

На одній з цьогорічних площ сосни звичайної та дуба звичайного вирішили спробувати метод мульчування: засипали ряди з лісовими насадженнями тирсою. Що це дає?

За словами фахівців, мульчування, в першу чергу, призначене для боротьби з небажаною рослинністю. Також воно направлене на захист ґрунту від пересихання та перегрівання, поліпшує температурний режим, агрофізичний стан ґрунту, агрохімічні та біологічні показники.

«Мульчування рядів лісових культур, у порівнянні із ручним доглядом, приблизно 1,5 рази економічно вигідніше. Але за умови близького розташування площі лісу до складу з тирсою», – коментує експеримент директор Лебединського держлісгоспу Віталій Баранов.

«У нас до складу не дуже далеко, лише кілька кілометрів, тому ми можемо спробувати такий метод у дії», – продовжує керівник.

Який результат це дасть у майбутньому – покаже час, але на сьогодні вже можна стверджувати, що приживлюваність лісових культур на цій ділянці – стовідсоткова!

Роботи по догляду за молодим лісом у лісгоспі тривають.