Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Лебединські лісівники разом із волонтерами та журналістами провели рейд мисливськими угіддями

Новини лісгоспів 6 Серпня 2021

Подібні рейди єгері ДП “Лебединське лісове господарство” проводять не вперше.

Їх мета – не допустити незаконному полюванню на території мисливських угідь Лебединського району.

Три екіпажі були задіяні у чергуванні цього разу. Це, зокрема, досвідчені єгеря, які працюють у лісовому господарстві, та волонтери.

Уже другий рік поспіль їм допомагають активісти громадського формування” Стрілецька практична асоціація Сумщини” (С.П.А.С.): Віктор Пирогов та Олександр Басов. Також у рейді брали участь журналісти Спецкор Медіа.

Чергування тривало всю ніч. За цей час учасники рейду прочесали територію в кілька десятків кілометрів. Оснащені тепловізорами, мали змогу в темну пору доби добре проглядати всю територію.

Найбільше, говорять, у їх полі зору скошені поля, де полюбляють живитися дикі поросята. Територія ця гарно проглядається і тварини опиняються як на долоні, а відтак – стають жертвою браконьєрів, розповідає Євген Лаврик, начальник відділу з охорони та захисту лісу ДП “Лебединський лісгосп”.

За кілька годин патрулювання для перевірки зупинили кілька автомобілів, які в досить пізній нічний час їздили мисливськими угіддями.

Загалом же з початку року на порушників мисливського законодавства працівниками ДП “Лебединський лісгосп” складено 25 протоколів.

Нагадаємо, за незаконне полювання світить штраф у кілька тисяч гривень, плюс відшкодування за убиту тварину. А це вже десятки тисяч гривень. Якщо ж підстрелити тварину чи птаха із Червоної Книги України, світить кримінальна відповідальність.