Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Лебединські лісівники проводять рубки догляду за лісом

Новини лісгоспів 30 Квітня 2020

Вирощування лісу це досить кропіткий та трудомісткий процес, який вимагає десятиліття часу та не прощає помилок. Протягом всього життя лісові насадження потребують догляду: від однорічного саджанця, шляхом боротьби з небажаною рослинністю в ряду та міжрядді лісових культур, до 100-річних могутніх дерев, шляхом проведення рубок догляду.

«Рубки догляду за лісом є одним із найважливіших лісогосподарських заходів. Вони направлені на вирощування господарсько – цінних лісонасаджень і полягають у періодичному вирубуванні із насаджень частини дерев. Це робиться для того, щоб покращити умови для росту і розвитку залишених кращих дерев», – говорить головний лісничий Лебединського лісгоспу Анатолій Москаленко.

У молодому віці в усіх насадженнях до 20 років, крім тополевих та вербових, проводяться рубки догляду в молодняках. В останніх, як швидкоростучих, проводяться у віці до 10 років. Це є освітлення та прочищення.

«На 2020 рік у Лебединському лісгоспі, згідно розрахункової лісосіки, планується провести освітлення на площі 70 га та на площі 109 га -прочищення. Основний обсяг цих заходів запланований на ІІ-ІІІ квартал», – продовжує лісничий.

Впродовж І кварталу цього року лебединські лісівники провели освітлення на площі 6 га та на площі 18 га – прочищення. Роботи по догляду лісу тривають.