Сайт в режимі тестування та наповнення. Стара версія доступна за посиланням: old.sumylis.gov.ua

Сумське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0542) 77 05 32

sekretar@sumylis.gov.ua

Лебединські лісівники проводять догляди за лісовими культурами

Новини лісгоспів 16 Червня 2021

Цього річ у Лебединському лісгоспі створили 143 га лісових культур, а також провелидоповнення лісових культур попередніх років на площі 102 га. Для висадки використовували власний посадковий матеріал, вирощений у базовому лісовому розсаднику, що у Бишкінському лісництві. Але, щоб у майбутньому отримати цінні, високопродуктивні насадження, лише створити та доповнити лісові культури замало. Для цього необхідно провести цілий комплекс лісокультурних заходів, одним із яких є догляд.

«Основна мета доглядів – це створення сприятливих умов для росту лісових культур, скорочення термінів зімкнення й переведення у покриту лісом площу, усунення негативного впливу трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід», – коментує мету проведення доглядів провідний інженер з лісових культур Лебединського лісгоспу Антон Розенко.

На сьогодні лісівники вже встигли провести догляди на площі близько 240 га.

«Проведено ручний догляд шляхом прополювання лісових культур у ряду на площі понад 40 га, механізований догляд шляхом обкошування міжрядь лісових культур мотокущорізом “Штіль” на площі 10 га та догляди шляхом дискування міжрядь культиватором КЛБ і бороною БДН загалом на площі близько 200 га», – продовжує фахівець.

Для проведення догляду за молодими лісовими культурами у лісгоспі власноруч виготовили важкі дискові борони.

«Борони виготовлені у кожному лісництві силами лісової охорони лісгоспу. За своїм призначенням та характеристиками вони отримали назву БДН (борона дискова навісна). Це дало змогу провести продуктивний і якісний догляд за молодим лісом», – говорить Антон Розенко.