Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Лебединські лісівники показали школярам як ростуть ялинки

Новини лісгоспів 11 Грудня 2018

Вихованці учнівського лісництва «Дубок», що діє на базі Лебединського лісгоспу Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, побували у Великовисторопському лісництві.

Пізнавальну екскурсію ялинковими плантаціями провів для школярів лісничий Микола Токар, який розповів юним природолюбам, як у ялинок починається життя.

Від лісівника діти дізналися про способи посадки хвойних, про визначення віку дерев, їх охорону та значення.

Особливу увагу дітлахів лісничий звернув на вирощування новорічних деревець. Він повідомив, що такі ялинки вирощуються на спеціальних плантаціях, вони призначені для святкової оздоби садиб до новорічного свята, тому й називають їх – «новорічні». До того, як ялинка потрапить до оселі, за нею доглядають впродовж 5-7 років, і лише потім ялинки відправляються на ринки, щоб звідти потрапили на новорічне свято. Дізналися діти і про відповідальність за незаконне вирубування ялинок і сосен та розміри штрафів, які чекають на порушників лісового законодавства.

Старшокласники, які брали участь у зустрічі з лісівником, підготували натомість виховну годину на природоохоронну тематику, яку представили увазі учням 6-7 класів. У якій діти розповіли про важливість збереження і захисту лісових насаджень.

Щодо підготовки до новорічного свята, то в цьому питанні креативу вистачило на будь-який смак і гаманець. Поряд з запропонованим лісівниками придбанням легальної ялинки на ялинковому ринку, діти запропонували цілий ряд варіантів.

Звісно, що мова не йшла про штучні ялинки, які в рази дорожчі за справжні, а ще й можуть бути екологічно небезпечними. Діти виступили за лісовий хвойний аромат новорічного світа в оселі, але варіанти його створення пропонувались різні.

Для тих, чий гаманець не витримує вартості цілого деревця, чи встановити його не дозволяє площа оселі, можна створити хвойну композицію з гілочок. І деревце збережеться, і хвойний аромат буде присутнім. Більше того, за гілочками можна вирушати до лісу самостійно, тільки необхідно порадитись з лісничим, з якого деревця і як їх можна зрізати, щоб не завдати природі шкоди.

Майстер-клас по створенню новорічних композицій був проведений тут же.

Потурбувалися юні лісівники і про інформування широких кіл громадськості. Міри відповідальності за знищення ялинок та свої думки про альтернативні новорічні композиції школярі викали у тематичних листівках, які розповсюдили поблизу адміністративних будівель села.

«Схожі заходи відбуваються і у інших навчальних закладах району. Вони проходять у рамках Всеукраїнського тижня правових знань та проведення в районі природоохоронної акції «Збережи ялинку». Їх мета – виховання правової культури у шкільної молоді, обізнаність з лісовим законодавством та підвищення рівня відповідальності за вчинені правопорушення», – коментує відповідальний по робіт з громадськістю Лебединського лісгоспу Антон Розенко.

«Для того, щоб не завдавати лісу шкоди, необхідно знати, як він росте. Діти мають усвідомити, що лісівники, які вирощують ліс з насінини, доглядають за ним, не можуть його знищувати й безжально вирубувати, як про це зараз багато говорять і пишуть. Акція «Збережи ялинку» – дуже актуальна, особливо для сільських мешканців. Коли у місті люди звикли ходити за ялинками на ринки, то у селах, поблизу лісових масивів, дуже розповсюджена тенденція походів за ялинкою до лісу. На жаль, знаходяться сміливці, яким вдається бути не поміченими. Є й такі, які відповідають за таке «задоволення» перед законом. То, щоб попередити випадки незаконних порубів у передноворічний період ми і проводимо такі зустрічі», – говорить Антон Розенко.

За матеріалами прес-служби ДП «Лебединське ЛГ»